Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 24 kwietnia 2025 22:08
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wybory. Kandydaci Nowej Lewicy z okręgu jeleniogórsko-legnickiego

Dziś na konferencji prasowej w Legnicy marszałek Włodzimierz Czarzasty, przedstawił kandydatów i kandydatki do Sejmu i Senatu w okręgu jeleniogórsko-legnickim. Arkadiusz Sikora na pierwszym miejscu.
Wybory. Kandydaci Nowej Lewicy z okręgu jeleniogórsko-legnickiego

Z pierwszego miejsca w Okręgu Wyborczym nr 1 obejmującym dawne województwa legnickiej i jeleniogórskie startuje współprzewodniczący dolnośląskiej Nowej Lewicy Arkadiusz Sikora (drugim współprzewodniczącym jest Krzysztof Śmiszek startujący z pierwszego miejsca we Wrocławiu).

W czasie konferencji Arkadiusz Sikora zaprezentował główne punkty swojego programu, „Planu Sikory”, obejmujące m.in. likwidację niesprawiedliwego podatku „miedziowego”, walkę z nielegalnymi wysypiskami i działania mające dać impuls rozwojowy dla słabiej radzących sobie gospodarczo części regionu.

Dolnośląskie struktury Nowej Lewicy są dziś najsprawniej kierowanymi i najlepiej działającymi w całym kraju, dlatego kandydatura Arkadiusza Sikory ma dzisiaj dla mnie specjalne znaczenie. Liczymy, podobnie jak poprzednio, na dwa mandaty sejmowe w tym okręgu. - wyjaśniał Włodzimierz Czarzasty przewodniczący NL.

Z drugiego miejsca w OW1 startuje poseł Robert Obaz, z trzeciego legnicka lekarka Kaja Filaczyńska (Razem).

Arkadiusz Sikora zaprezentował również wszystkich kandydatów Nowej Lewicy – wśród których znalazło się miejsce dla działaczek społecznych, przedstawicieli samorządów i związków zawodowych. Listy NL oparte są o parytet płci.

Najlepsi do senatu

– W tych wyborach senat ma dla nas szczególne znaczenie. Z przeprowadzonych badań wynika, iż „pakt senacki” jest dziś jedną z najmocniejszych marek w kraju. Dlatego wystawiamy najlepszych ludzi i liczymy na dobry wynik. - mówił Włodzimierz Czarzasty rekomendując gorąco do wyższej izby parlamentu posłankę Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską i przewodniczącego Unii Pracy Waldemara Witkowskiego.

Polska polityka może wyglądać inaczej

Po konferencji kandydaci i działacze Nowej Lewicy rozpoczęli zbieranie podpisów pod listami wyborczymi na głównych ulicach Legnicy. Kilkaset metrów dalej konferencję prezentującą kandydatów zorganizowała Dolnośląska PO. Politycy obu partii szybko zdecydowali się na wspólną prezentację kandydatów do senatu i wzajemny uścisk dłoni przed kamerami.

– Życzymy dobrego wyniku, za chwilę również zaczniemy zbierać podpisy dla kandydatów „paktu senackiego”. - mówił Michał Jaros, szef dolnośląskiej PO.

Przewodniczący Czarzasty zrewanżował się takim samym życzeniem oraz podziękowaniami za możliwość wspólnego zaprezentowania Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej i Waldemara Witkowskiego.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska 

Okręg nr 3 do Senatu obejmuje powiaty:

Miasto Legnica, głogowski, lubiński, polkowicki.

Kandydatka Paktu do Senatu

Waldemar Włodzimierz Witkowski

Okręg nr 1 do Senatu obejmuje powiaty:

zgorzelecki, bolesławiecki, lubański, lwówecki.

Kandydat Paktu do Senatu

Kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu wywodzący się z powiatu lubańskiego

Magdalena Czuchryta, 
Magister politologii, przewodnicząca Lubańskiej Rady Powiatowej Nowej Lewicy. 
Żona i dumna mama nastoletniej Weroniki.
Przez wiele lat związana z mieszkalnictwem komunalnym i zarzadzaniem wspólnotami mieszkaniowymi. Od kilku lat prowadzi rodzinną dzialalność gospodarczą. 
Czegokolwiek się podejmie, robi to z pełną mocą zaangażowania.

Zuzanna Królak, 
nauczycielka, lekarka weterynarii, mama małego chłopca, organizatorka lubańskiego Strajku Kobiet, w zarządzie lokalnych struktur partii Razem, debiutująca w polityce.

Sebastian Stycharz, 
mieszkaniec Olszyny. Na co dzień nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Olszynie, pasjonat sportu, trener młodych pilkarzy. Doświadczony samorządowiec, radny IV kadencji Rady Miejskiej w Olszynie, działacz sportowy obecnie prezes Olszyńskiego Klubu Sportowego OLSZA.
"Gotowy do STARTU w wyborach do SEJMU RP, aby osiągnąć najlepszy wynik LEWICY"
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gh 27.09.2023 18:27
Jedno jest pewne ,oddając głos na jakomkolwiek partie zafunduje politykom lepsze zycie przy korycie a oni wzamian i tak wywala na mnie zadek .Tak to działa .

Marek 04.09.2023 22:22
Jakaś rozgrywka polityczna ? Wyautować Panią poseł która zdobyła więcej głosów niż pozostali na liście razem wzięci. Dać na drugie miejsce aktualnego posła Robert Obaz który pracą w terenie przez 4 lata zrobił kawał roboty dla lewicy i przez to że nie siedział przy biurku tylko wyszedł do ludzi jest rozpoznawalny i mógłby pociągnąć tą listę do zrobienia dobrego wyniku. Nie no lepiej na pierwszym miejscu dać człowieka z nikąd, który dopiero teraz zaczął się udzielać. A przez 4 lata jako współprzewodniczący NL na Dolnym Śląsku to co Pan zrobił Panie Arku dla Nas wyborców lewicy ?

pożyczka moskiewska 23.08.2023 20:09
Czyli jak dymać Polaków ciąg dalszy.

kabaret 23.08.2023 15:56
Świeckie państwo a jedna z pań została liliją w olszyńskim kościele?

Moniek 24.08.2023 20:43
Leliją czy różą panien ..?

lew 25.08.2023 11:39
Obojętnie .Cała lewica w jednej ręce różaniec a w drugiej aborcja i błyskawica.Dla władzy i pieniędzy zrobią wszystko.

halny 23.08.2023 15:51
Tylko nie olszyńscy radni.Z Olszyny śmieją się wszyscy wokół .

dr.who 23.08.2023 15:35
warto pamiętać jedno z haseł hasło lewicy z 2021r. 'obowiązek szczepień,to bezpieczeństwo nas wszystkich'

buahaaaaa 23.08.2023 14:49
Włodzimierz Czarzasty.......taka Nowa Lewica ?..... a z szafy wciąż komunistyczną naftaliną zajeżdża.........

Robert 23.08.2023 11:17
stara lewica=pzpr=nowa lewica. Starsi Polacy pamiętają. NIGDY WIĘCEJ!

Łysy 23.08.2023 10:12
Nie ma na kogo głosować . Więc zagłosuje na lewicę 😊

Hebel 23.08.2023 09:56
Rozczulily mnie chłopaki, lza sie woku kenci!

Halski 23.08.2023 09:42
Obyś zawsze miał już zwis Jeśli oddasz głos na PiS !!!

Xxx 23.08.2023 09:30
Głosują przeciwko Polsce, proszą o głosy Polaków do Moskwy

Xxx 23.08.2023 09:30
Głosują przeciwko Polsce, proszą o głosy Polaków do Moskwy

PZPR 23.08.2023 09:14
Powiemy i obiecamy wszystko a potem oszukamy jak zwykle.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama