Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 25 kwietnia 2025 05:04
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Obcowanie z polską kulturą poprzez piosenki i pieśni. W seniorach siła

„Obcowanie z polską kulturą poprzez piosenki i pieśni” to tytuł zadania, na który Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Lubaniu pozyskał środki z Urzędu Miasta Lubań. Dzięki dotacji 17 listopada bieżącego roku w sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury udało się zgromadzić pokaźne grono lubańskich seniorów. W trakcie spotkania salę wypełniły śmiech i śpiew seniorów.
Obcowanie z polską kulturą poprzez piosenki i pieśni. W seniorach siła

Autor: [ŁCR]

Spotkanie przy kawie z ciastkiem umilił występ artystyczny Estrady Lubańskiej. Seniorzy nie mieli oporów przed wspólnym śpiewaniem znanych i lubianych utworów z lat ich młodości. Tuż po części artystycznej rozgrzana młodzież 60+ mogła rozruszać się przy muzyce puszczanej z płyt winylowych na adapterze Bambino.

Wydarzenie zorganizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Lubaniu było okazją do integracji i dobrej zabawy, ale też złożenia życzeń lubańskim seniorom, którzy 14 listopada obchodzili Ogólnopolski Dzień Seniora.

Dzień Seniora sprzyja zastanowieniu się nad miejscem osób starszych w społeczeństwie – podkreślała Kataryna Matejewicz, Przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubaniu. - Seniorzy są aktywni, a nawet o wiele bardziej zaangażowani w życie społeczne. Seniorzy pokazali, że jesień życia nie musi być smutna, ale że można korzystać z uroków codzienności i dzielić się z innymi. Warto śmiać się każdego dnia, mieć pozytywne nastawienie do życia – mówiła K. Matejewicz.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Lubaniu od lat zrzesza mieszkańców Lubania w wieku senioralnym. Wspólne uroczystości, jednodniowe wyjazdy czy wczasy nie tylko integrują, ale też pozwalają „korzystać” z życia. Klub Seniora działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na spotkania, bo jak podkreśla skarbniczka Zarządu Rozalia Krochmalska każdy jest u nich mile widziany.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Malinowska 25.11.2023 22:32
Tej pani w okularach bardziej by się przydało obcowanie z poradnikiem dobrego wychowania.

Brt 24.11.2023 18:39
Fajnie sprowadziliśmy Nasze miasto do dziury , Lolo zakochany , tylko folklor Nam został.

hmm 26.11.2023 10:45
Myślisz, że w dużych miastach nie ma spotkań z folklorem dla seniorów? Moja mama, lat 70+, uwielbia zespoły folklorystyczne i jest dużo seniorów, któzy też lubią. Widać że fajne spotkanie, ludzie uśmiechnięci tylko jak zwykle ktoś musi się przyczepić. Są różne gusta. Mam nadzieję, że jak zrobią amfiteatr, to będzie więcej koncertów rockowych czy z gatunków muzycznych dla młodzieży ale na to trzeba będzie poczekać poza tym Lubań nie ma kasy na takie fanaberie, dowiedz się jak budżet wygląda w Lubaniu a jak w Bolesławcu i zobaczysz różnicę.

Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama