Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 2 kwietnia 2025 11:59
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
Reklama

Zbliżają się ferie zimowe 2024. Kiedy będą odpoczywali uczniowie z poszczególnych województw?

Przed uczniami tzw. wakacje zimowe, czyli po prostu ferie. Jak co roku odbędą się w 4 ratach. Kto jak pierwszy będzie się cieszył 2-tygodniowym wolnym od szkoły?

Ledwie skończą się święta i zacznie nowy, 2024 rok, a już trzeba się będzie szykować do zimowego wypoczynku. Ferie w tym  roku szkolnym (2023/2024) rozpoczną się już 15 stycznia. 

Został więc zaledwie miesiąc na ich sensowne zaplanowanie. Jeśli chcemy zapewnić dzieciakom jakieś zimowe atrakcje, np. wyjazd na narty, musimy się spieszyć. 

Odpoczynek na raty

W Polsce ferie zimowe tradycyjnie są podzielone na 4 tury. Do każdej przypisane są poszczególne województwa. To pozwala uniknąć ścisku w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, a ceny nie rujnują kieszeni rodziców. 

Ich termin uczniowie znają od początku roku szkolnego. Jest więc sporo czasu na to, żeby je zorganizować. Terminy ich rozpoczęcia i zakończenia – przypomnijmy jeszcze – ogłasza minister edukacji po konsultacjach z wojewodami i kuratorami oświaty.

Jak zatem wygląda harmonogram ferii zimowych w poszczególnych województwach? 

Terminarz ferii  zimowych 2024 :

15-28 stycznia 2024: województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;

22 stycznia-4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;

29 stycznia-11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;

12-25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Po zakończeniu ferii zimowych na kolejne dni wolne od nauki uczniowie będą musieli poczekać do 28 marca. Potrwają do 2 kwietnia. To wtedy będą mogli się cieszyć kilkudniową przerwą świąteczną z okazji Wielkanocy.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
konkurs
Paranienormalni
rajd rowerowy
Pchli targ
jarmark wielkanocny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NoemiTreść komentarza: Jakim może być autorytetem dla pokolenia które po pierwsze primo zna go tylko z historii, a po drugie primo jest na bakier z Kościołem? Pomniki się obyły, ulice spowszedniały a "słynne" do niedawna - szczególnie za życia Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich - encykliki odeszły w zapomnienie i dzisiaj już nawet to ta zwane "pokolenie JP2" nie wie na której półce leżą. Stał się postacią wielce kontrowersyjną szczególnie kiedy wykazano że ukrywał grzechy hierarchii w ogóle a już te o podłożu seksualnym szczególności. Ale o tym księża ani katecheci nawet półgębkiem ... A "róże panien" gustują tylko w modlitewnikach i różańcu. Taka to religia.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:02Źródło komentarza: Jan Paweł II autorytetem dla młodych? Odpowiadają w sondażuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: super tekst, tylko wiekszosc tych bezrobotnych pracy nie szuka bo jest potrzebne do zasileu z opieki a te 7 % bezrobocia trzeba liczy razy 3 gdyby nie zatrudnienie ludzi w Niemczech lub Czechach z powiatuData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:54Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące powiatem, bez skutku walczyły(?) o inwestorów. Potrzebna jest w Lubaniu dobra edukacja i nowe miejsca pracy. Z jakiego źródła chcecie się bogacić?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:35Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: 😉Treść komentarza: Tu referendum robi kontr kandydatka z wyborów. W Olsztynie kontrkandydat jest za leniwy aby się za to zabrać, ale przyjdzie okres wyborów to nagle się obudzi a sprawy gminy zaczną być ważneData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:31Źródło komentarza: Burmistrz odpowiada na inicjatywę referendalną. "Nie działam sama – decyzje podejmujemy wspólnie"
ReklamaPowiat Lubań
Reklama