Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 24 kwietnia 2025 22:37
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Lubań. Lewica i związkowcy z OPZZ uczcili Święto Pracy

W środę 1 maja o godzinie 12.00, grupa działaczy i sympatyków struktur Lewicy w Lubaniu, uczcili Święto Pracy oraz 20 rocznicę wstąpienia Polski do UE. Wspólnie złożyli kwiaty pod lubańskim Obeliskiem na Placu 3 Maja.
  • Źródło: Przegląd Lubański - lubanski.eu
Lubań. Lewica i związkowcy z OPZZ uczcili Święto Pracy

Uroczystość poprowadził wiceprzewodniczący Rady Powiatowej Lewicy w Lubaniu Andrzej Drozdowicz. Wśród uczestników wydarzenia była m.in. Przewodnicząca Lewicy w Lubaniu i Rady Powiatu Lubańskiego Magdalena Czuchryta, Radny Rady Miejskiej w Olszynie Sebastian Stycharz oraz były Starosta Lubański Lucjan Żełabowski, a także związkowcy z OPZZ.

Dzisiaj świętujemy podwójnie, ponieważ to właśnie polska Lewica wprowadziła równo 20 lat temu nasz kraj do Unii Europejskiej, a więc dwa solidne fundamenty. Z jednej strony ten sprzed 135 lat którego celem była walka oprawa pracownicze, drugi sprzed 20 który zintegrował nas ze wspólnotą europejską – mówi szefowa Rady Powiatowej Lewicy w Lubaniu Magdalena Czuchryta.

Każdego roku, 1 maja politycy i działacze polskiej Lewicy przypominają o wywalczonych przez robotników i związkowców podstawowych prawach pracowniczych. Zwracają przy tej okazji uwagę, że prawa te nie są dane raz na zawsze i wciąż jest wiele do zrobienia. Krótszy dzień pracy, pełne wynagrodzenie podczas zwolnienia lekarskiego, dłuższy urlop wypoczynkowy, wzmocnienie kompetencji PIP, ograniczenie zatrudnienia śmieciowego czy powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem, to tylko niektóre postulaty, które poprawią warunki pracy w naszym kraju.

1 Maja, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie nazywany jest Świętem Pracy. To międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku. W Polsce jest świętem państwowym od 1950 r. Miało uczcić wydarzenia z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych. Wówczas odbywały się tam protesty w ramach ogólnokrajowej kampanii domagającej się wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy, które zostały krwawo stłumione przez Policję.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Slawek 07.05.2024 13:03
Niech ta lewica się weźmie do roboty,bo na obiecywali góry i nic z tego nie ma ,bieda idzie pełną droga dla zwykłego robola.Iniech nie zwalają na Pisiorow .Niech odejdą od koryta w stronę zwykłego obywatela,poczekajmy do lata czy staną za ludźmi .

nieotumaniony 07.05.2024 10:46
To nie zorganizowali pochodu? Jaka szkoda

Nie 07.05.2024 06:18
PRL.bis dziadki z komuny i wnuczka no grubo jeszcze okrzyki towarzyszy nie było.za Bieruta ura

Jurand 06.05.2024 17:10
Można bez mszy zwanej świętą, pokropków, delegacji i spędzanych pocztów sztandarowych...? Można! BRAWO! Obłuda i hipokryzja do niedawna wiązała się z innymi uroczystościami ... Zobaczymy co dalej ...

Komor 06.05.2024 14:08
Precz z komuną !!!

Lubań City 06.05.2024 23:18
Precz!!!

KIBIC 07.05.2024 12:18
ZMIEŃ LEKARZ BO TEN CIĘ OSZUKUJE LIŻ ŁAPY KACZYNSKIEMU

Obserwator 06.05.2024 13:50
Brawo lubańska Lewica.

Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca ŚwiętegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: jest po kilka na każdym piętrze więc nie kłam PO*****Data dodania komentarza: 24.04.2025, 20:42Źródło komentarza: Poprosiliśmy burmistrza Lubania o wywiad. Czekamy na Wasze pytania
ReklamaPowiat Lubań
Reklama