środa, 16 października 2024 02:17

Davyd Sats mistrzem Polski

W Mistrzostwach Polski w "Szachach Szybkich" wystartowało 392 najlepszych zawodników z kraju. Davyd Sats, uczeń lubańskiej Jedynki, został mistrzem Polski w kategorii Juniorzy do lat 10. Gratulujemy imponującego wyniku.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w “Szachach Szybkich” odbyły się w Lubinie, 5 października. W turnieju wzięło udział aż 392 najlepszych zawodników z Polski. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Tempo gry było 10 minut na partię dla zawodnika + 5 s na każde posunięcie.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Davyd Sats (kl. 3a) zajął I miejsce w kategorii Juniorzy do 10 lat. Gratulujemy wyśmienitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów naszemu Mistrzowi. - poinformowała SP1 poprzez media społecznościowe.

Davyd Sats osiągnął mistrzostwo w swojej kategorii wiekowej i zajął 142. miejsce w klasyfikacji generalnej (bez podziału na kategorie). Davyd od pierwszej klasy uczęszcza na zajęcia szkolnego kółka szachowego, którego opiekunem jest Marcin Ludward, nauczyciel wychowania fizycznego oraz pobierał indywidualne lekcje u Wiesława Jończyka - niegdyś czołowego szachisty w Polsce.