Trwa głosowanie do Dolnośląskiej Rady Kultury oraz Wrocławskiej Rady Kultury. Każdy z nas może zagłosować do 26 października. Wykorzystajmy głos mądrze i wybierzmy tych, którzy tworzą i wspierają lubańską kulturę.
Biblioteka otwarta, zabytek uratowany
Izabela Uśpieńska-Domagała z powodzeniem kieruje Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. Marii Konopnickiej w Lubaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie jako bibliotekarz-praktyk i osoba zarządzająca instytucjami kultury, a przy tym skutecznie pozyskuje środki na projekty, organizuje konferencje, prowadzi szkolenia i konsultacje. Jej dynamiczne działanie przekłada się na permanentny rozwój placówki.
- Jestem zwolenniczką bibliotek aktywnych i otwartych na potrzeby społeczności lokalnej. Moim celem jest budowanie miejsc, które oferują nie tylko dostęp do wiedzy, ale także stają się centrami życia kulturalnego i społecznego – mówi o sobie i swoich celach I. Uśpieńska-Domagała.
Więcej o kandydatce: https://sztukawspolpracy.pl/kandydaci/gabriela-uspienska-domagala/
Dariusz Borkowski ocala od destrukcji lokalną kulturę materialną. Założyciel grupy Ruinersi na Dolnym Śląsku (w Facebooku), przedsiębiorca specjalizujący się w tradycyjnym budownictwie i renowacji oraz działacz społeczny na rzecz dziedzictwa architektonicznego Dolnego Śląska. Przy renowacjach dąży do kompromisów między wymogami konserwatorów zabytków a interesami inwestorów. Często zajmuje się obiektami, które nie są objęte formalną ochroną prawną. Chciałby przywrócić funkcję Społecznego Opiekuna Zabytków.
- Wierzę, że moja praca nie tylko ratuje cenne obiekty historyczne, ale także tworzy przestrzeń dla rozwoju społecznego i kulturowego, zachęcając do inwestowania w dziedzictwo Dolnego Śląska - podkreśla D. Borkowski.
Więcej o kandydacie: https://sztukawspolpracy.pl/kandydaci/dariusz-borkowski/
Współpraca dla sztuki
Zaplanowany na 25 i 26 października Kongres Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska — pod hasłem Sztuka współpracy to wydarzenie dla wszystkich zajmujących się kulturą w regionie. W programie zaplanowano: debaty, dyskusje i warsztaty oraz wybory do dwóch rad kultury oraz część artystyczna.
Podczas kongresu po raz pierwszy wybierzemy reprezentantów i reprezentantki strony społecznej do ciała doradzającego marszałkowi województwa w zakresie polityki kulturalnej regionu. Na trzyletnią kadencję jej skład utworzy piętnaście osób, w tym siedem wybranych powszechnie on-line. Internetowe głosowanie trwa do 26 października. Aby zagłosować konieczna będzie rejestracja. Wyniki poznamy pod koniec październikowego Kongresu Kultury Wrocławia i Dolnego Śląska.
Napisz komentarz
Komentarze