Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 26 listopada 2024 09:33
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Będziemy płacić za niemieckie autostrady

Na niemieckich drogach szykują się duże zmiany. Im starsze mamy auto, tym więcej zapłacimy za przejazd na autostradach i drogach krajowych.
Będziemy płacić za niemieckie autostrady

Wielu z nas (niektórzy codzienne) jeździ niemiecką autostradą. Bliskość granicy sprawia, że korzystamy z tego przywileju i odwiedzamy naszych sąsiadów. Czasem jest to rodzinny wyjazd, większe zakupy, ale w większości praca. Kierowcy powinni wiedzieć, że szykują się zmiany, związane z użytkowaniem niemieckich dróg krajowych i autostrad.

W listopadzie 2016r. doszło do porozumienia między Komisją Europejską a Niemcami. Dotyczyło ono wysokości opłat za korzystanie z niemieckich dróg. Bundestag przyjął poprawki do ustawy.

Co to oznacza? Jak informuje PAP, Niemcy oraz inni kierowcy będą musieli wykupić winiety. Jeżeli pojazd spełni normy ekologiczne, kierowca może ubiegać się o zniżki w podatku drogowym.

Opłaty za winiety krótkotrwałe będą miały pięć kategorii. Pod uwagę brana będzie pojemność silnika, a także emisja spalin. Najmniejsza dziesięciodniowa opłata to koszt 2,50 euro dla samochodów, które najmniej zanieczyszczają środowisko. Najwięcej, bo około 20 euro może zapłacić właściciel starego auta. Dla zagranicznych kierowców maksymalna opłata za cały rok może wynieść nawet 130 euro.

Zmiany mają nastąpić w 2019 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Teo 27.03.2017 21:52
Dlaczego po naszej stronie na tablicach nad autostradą jest napisane ' DRESDEN - a nie DREZNO'????? Po niemieckiej stronie napisane jest 'BRESLAU'- a nie WROCŁAW??? Jedynie na dwóch tablicach bliżej granicy jest niziutko w nawiasie napisane błędnie WROCLAW???!!!

Herakliusz 28.03.2017 18:15
I prawidłowo. Nie ma miasta Drezno - tylko Dresden. Możemy sobie mówić albo w wewnętrznej korespondencji ozywać zamiennie. Podobnie Wrocław - to przede wszystkim Breaslau - miasto przez wieki niemieckie i przez Niemców zbudowane. Po wojnie trafiło w ramach Ziem Wyzyskanych na mocy traktatów wielkich mocarstw czyli Aliantów. Dla Niemców zawsze będzie Breslau.

Teo 29.03.2017 10:44
To rozumiem że mówisz po niemiecku, bo mieszkasz na ziemiach niemieckich? Powinieneś się zastanowić nad wyjazdem do Niemiec, bo chyba to nie twója ojczyzna??

Herakliusz 27.03.2017 17:55
I słusznie, bo dlaczego mielibyśmy nie płacić skoro tego samego żądamy od innych. Niemcy są pragmatyczni i mają właściwy stosunek do każdego euro.Czas zacząć na poważnie pobierać u nich nauki.

asc 27.03.2017 16:23
Co z tego, że za niemieckie autostrady trzeba płacić ? tam przynajmniej wiesz za co płacisz bo w syfiastej polsce są pseudo autostrady i na dodatek płatne i jakby nie patrzeć niemieckie autostrady są tańsze !!! niż te polskie syfy.

poak 27.03.2017 15:36
To my zróbmy też płatne drogi za krajobraz i spokój płacą 100 % więcej

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama