Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 29 kwietnia 2025 19:40
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Jak wygląda praca w branży eventowej?

Z jednej strony: praca w godzinach popołudniowych, w święta i weekendy. Częste wyjazdy służbowe i konieczność nieustannego bycia pod telefonem. Z drugiej strony: elastyczny czas pracy, nowe wyzwania i możliwość uczestniczenia w największych wydarzeniach z branży sportowej, kulturalnej i rozrywkowej. Jak naprawdę wygląda praca w branży eventowej? Sprawdź!
  • 12.08.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak wygląda praca w branży eventowej?

Praca przy eventach, czyli gdzie?

Eventem możemy nazwać zarówno wielotysięczny koncert na Stadionie Narodowym, jak i festyn rodzinny w małej miejscowości; konferencję z udziałem największych światowych autorytetów z danej dziedziny i spotkanie z pisarzem w miejskiej bibliotece. Charakter pracy przy eventach jest uzależniony od wielu czynników m.in. rodzaju i wielkości wydarzenia, miejsca jego realizacji, a także zaplanowanego budżetu. Trudno więc jednoznacznie scharakteryzować pracę w tak różnorodnej i dynamicznie rozwijającej się branży. Dzięki temu odnajdą się w niej osoby o różnych ambicjach i różnym temperamencie. Zarówno ci, których marzeniem jest praca przy ekskluzywnych targach i imprezach z udziałem największych gwiazd, jak i ci, którzy spełniają się w roli organizatorów wydarzeń o charakterze lokalnym.

Praca w branży eventowej – zalety

Nie ma dwóch takich samych wydarzeń. To sprawia, że praca w branży eventowej jest ciekawa i rozwijająca. Osoby odpowiedzialne za organizację imprez, spotkań czy koncertów muszą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi i trendami – muzycznymi, modowymi czy gadżetowymi. Dzięki temu codziennie uczą się czegoś nowego. Zrealizowanie eventu, o którym jest głośno, przynosi także ogromną satysfakcję. To praca dla osób, które nie wyobrażają sobie pracy biurowej w standardowych godzinach.

Praca w branży eventowej – wady

Mimo wielu zalet praca w branży eventowej ma pewne minusy. Realizacja wydarzeń sportowych, kulturalnych czy rozrywkowych może być stresująca (zwłaszcza jeśli w grę wchodzą duże imprezy). Pewną niedogodnością może być także konieczność pracy w niestandardowych godzinach oraz w dni ustawowo wolne od pracy. Trudno więc o zachowanie work-life balance. Osoba odpowiedzialna za organizację wydarzenia przez wiele dni, a nawet tygodni musi być nieustannie pod telefonem, zyskując chwilę wytchnienia dopiero po realizacji wydarzenia.

Czy warto szukać pracy w agencji eventowej?

Praca przy organizacji wydarzeń nie jest dla każdego. To zawód dla osób przebojowych, komunikatywnych i lubiących wyzwania. Praca w tak dynamicznie rozwijającej się branży, silnie uzależnionej od trendów, wymaga także kreatywności i elastyczności.

Agencje eventowe najczęściej posiadają hierarchiczną strukturę organizacyjną i ściśle określoną ścieżkę kariery zawodowej. Dzięki temu każda zatrudniona osoba wie, co musi zrobić, aby awansować ze stażysty na juniora, z juniora na specjalistę, ze specjalisty na seniora, a w dalszej perspektywie – team lidera czy managera. To praca dla osób, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą eventową i wiedzą, w jakim kierunku chcą rozwijać swoją karierę.

Zapraszamy na https://emtg.pl/

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama