Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 25 kwietnia 2025 07:00
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Zabezpieczenie ładunku w transporcie morskim – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Transport morski jest sposobem na przewóz towaru niemalże każdego typu – od ładunków drobnicowych i masowych aż po wielogabarytowe.
  • 25.04.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zabezpieczenie ładunku w transporcie morskim – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Przewożenie towarów drogą morską odbywa się głównie za pomocą przygotowanych odpowiednio statków, takich jak m.in. kontenerowce czy zbiornikowce. Niewątpliwie transport morski jest stosunkowo bezpieczny, warto jednak solidnie zabezpieczyć przewożone rzeczy, aby na pewno trafiły do odbiorcy zupełnie nienaruszone. Jak dobrze zabezpieczyć ładunek, aby uchronić go przed zagrożeniami w trakcie transportu? Jakiego rodzaju zabezpieczeń użyć? Jaką rolę odgrywa plomba zabezpieczająca?

Zabezpieczenie ładunku podczas transportu morskiego – co warto wiedzieć?

Przy przewożeniu towarów drogą morską kluczowe jest ich prawidłowe zabezpieczenie. Ma to znaczenie głównie ze względu na warunki, jakie panują na morzu – podczas transportowania ładunku przez morze jest on narażony na liczne obciążenia powstające na skutek m.in. drgania ładowni czy spiętrzenia. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę takie zagrożenia, jak:

  • kołysanie statku,
  • uderzenia fal i powodowane nimi wstrząsy,
  • niespodziewane zmiany pogody.

Narażenie towarów na te zagrożenia może spowodować ich uszkodzenia mechaniczne. Warto zatem pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunków, aby mógł on zostać dopuszczony do transportu drogą morską. Poza tym trzeba pamiętać o zabezpieczeniu towaru przed kradzieżą, do której może przecież dojść również na statku lub na innym etapie transportu towarów drogą morską. Elementy, jakich można użyć do ochrony towaru w przewozie morskim to m.in.: plomby zabezpieczające, kontenery czy specjalne materiały amortyzujące. Ważne jest także prawidłowe ułożenie przewożonych kontenerów na statku, wzmocnienie ładunku drewnianymi konstrukcjami oraz ochrona przed działaniem wilgoci.

Plomba zabezpieczająca, kłódki, blokady – sprawdzone rodzaje zabezpieczeń w transporcie morskim

Podczas pakowania towaru do transportu drogą morską należy pamiętać, aby materiały, z których korzystamy, były wodoodporne i wytrzymałe na różne warunki panujące na morzu. Najlepszym pomysłem będzie nie tylko właściwe ułożenie towaru w kontenerach wraz z produktami amortyzującymi, ale również zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń do samych kontenerów. Dobrze sprawdzą się tutaj przykładowo plomby zabezpieczające, kłódki i plomby kontenerowe. Zarówno uchronią one przewożony towar przed próbami kradzieży, jak i manipulacją przy zabezpieczonym ładunku. Wiele dostępnych na rynku rodzajów plomb zabezpieczających posiada także wzmocnione systemy bezpieczeństwa, dzięki którym w łatwy sposób dochodzi do wykrycia każdej próby manipulacji, co jest bardzo istotne podczas transportu. Za pomocą plomb zabezpieczających można także zabezpieczyć same opakowania z przewożonym towarem, co pozwoli na dodatkowe zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Nie bez powodu plomby te to dzisiaj jeden z najczęściej wybieranych sposobów na zabezpieczenie ładunku.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Henryk.z cisaTreść komentarza: Słabo to wyglada Henryków potrafi zrobić szoł lubań nieData dodania komentarza: 25.04.2025, 05:57Źródło komentarza: Lawa 2025. Znamy główne gwiazdy Dni LubaniaAutor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca Świętego
ReklamaPowiat Lubań
Reklama