Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 20 marca 2025 01:22
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Gmina Lubań. Budowa parku do gry w tenisa i padla

W Henrykowie Lubańskim ma powstać park do gry w tenisa i padla. Gmina podpisała umowę na wykonanie dokumentacji, a w parku ma powstać kort tenisowy, kort do padla i ścianka tenisowa.

Przy dawnym boisku do gry w piłkę nożną w Henrykowie Lubańskim planujemy wybudować pierwszy w naszej gminie, a nawet okolicy park do gry w tenisa  i padla. W Polsce w ostatnim czasie te formy sportu zyskały na popularności. Chcemy, przy udziale środków zewnętrznych, nie tylko przywrócić funkcjonalność tego terenu, ale przede wszystkim stworzyć obiekt, który rozszerzy ofertę uprawiania dyscyplin sportowych w naszej gminie. Budowa parku to pierwszy etap stworzenia w Henrykowie Lubańskim kompleksowego obiektu sportowego, który w przyszłości obejmie także m.in. modernizację boiska do gry w piłkę nożną. –  powiedziała Aleksandra Chomicz, Wójt Gminy Lubań.

W dniu 18.03.2025 r. Aleksandra Chomicz, Wójt Gminy Lubań podpisała umowę z firmą projektową „ATA” z Lubania, na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa parku do gry w tenisa i padla w Henrykowie Lubańskim”.

Padel to sport, który łączy w sobie elementy tenisa jak i squasha. Obiekt ma powstać na dz. nr  726/6 i  725/5 w Henrykowie Lubańskim (teren przy niefunkcjonującym boisku trawiastym do gry w piłkę nożną). Docelowo Gmina Lubań strać się będzie o pozyskanie dofinansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego na realizacje ww. zadania inwestycyjnego. 

Zgodnie z założeniem planuje się budowę podstawowego parku tenisowego, który będzie składał się z obligatoryjnych elementów wyposażenia parku tenisowego: 

  • kort tenisowy o wymiarach o długości 23,77 m i szerokości 10,97 m,
  • kort do padla o długości 20 m i szerokości 10 m,
  • ścianka tenisowa o szerokości 8 m i długości pola przed ścianką 11 m,
  • kontener sanitarno – szatniowy.
Projekt poglądowy

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
konkurs
ekowiosna
Paranienormalni
Zanussi
Reklama
Reklama
Reklamadotacje dla MŚP
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama