Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 08:53
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Jednym z ważniejszych punktów ostatniej Sesji Rady Powiatu Lubańskiego była informacja dotycząca kontraktowania lubańskiego szpitala. Z informacji Krzysztofa Konopki, prezesa Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu wynikało, że możemy być spokojni o dalsze kontraktowanie.
Kontraktowanie lubańskiego szpitala

- W naszym szpitalu większość oddziałów jest oddziałami pierwszego wyboru, których celem jest skrócenie czasu, w jakim osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego otrzyma specjalistyczną pomoc medyczną. To zwiększa szansę na lepsze kontraktowanie w drugiej połowie roku. Kontrakt Łużyckiego Centrum Medycznego w 2017 roku wzrósł o 1,5 mln złotych w porównaniu do roku ubiegłego – mówił podczas sesji Krzysztof Konopka.

Jest to trudny okres dla służby zdrowia związany z wprowadzeniem sieci szpitali (PSZ) i likwidacją Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z informacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że do 27 marca br. ogłoszony zostanie wykaz szpitali zakwalifikowanych do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) dla każdego województwa. Sieć szpitali będzie funkcjonować od 1 lipca 2017 r.

Jak podkreślił Krzysztof Konopka – na dzień dzisiejszy nie jest możliwe wskazanie, ani ile podmiotów leczniczych będzie miało zagwarantowane finansowanie w ramach sieci szpitali, ani które szpitale nie wejdą do tzw. sieci szpitali. 

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że w sieci PSZ znajdą się szpitale szczególnie istotne dla zapewnienia pacjentom dostępu do świadczeń zdrowotnych.

Funkcjonowanie i stabilność finansowania takich placówek muszą być zapewnione właśnie ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.

Z informacji przedstawionej podczas sesji jasno wynika, że świadczenia opieki zdrowotnej nienależące do PSZ będą nadal kontraktowane w oparciu o postępowania konkursowe, a świadczeniodawcy, którzy nie zostaną zakwalifikowani do PSZ, będą mogli brać udział w postępowaniach konkursowych – tak jak dotychczas. W związku z tym niezakwalifikowanie danego szpitala do PSZ (w całości lub w odniesieniu do danego zakresu świadczeń) nie oznacza, że zostanie on pozbawiony możliwości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych a wysokość kontraktu będzie zależała od świadczeń wykonanych w danym roku.

Co ważne ryczałt nie spowoduje, że szpitale będą przyjmować mniej chorych czy wykonywać mniej procedur, ponieważ wysokość ryczałtu na kolejny okres rozliczeniowy będzie ściśle powiązana z liczbą i strukturą świadczeń udzielonych i sprawozdanych przez placówkę w okresie poprzedzającym. Umowa pomiędzy szpitalem a płatnikiem będzie zawierała zapisy, które uzależnią wypłatę środków finansowych od realizacji umowy w danym roku.

Podczas sesji podjęto m. in. uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Lubańskiego na rok 2017, zatwierdzenia planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2017 rok, uchwalenia planu pracy Stałych Komisji Rady Powiatu Lubańskiego na rok 2017, ustalenia trybu udzielenia i rozliczenia dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.

Rada wyraziła również zgodę na realizację przez Powiat Lubański projektu partnerskiego pn.: ”Dalszy rozwój e-usług na terenie powiatów lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i bolesławieckiego” w ramach Osi priorytetowej 2 – Technologie informacyjno – komunikacyjne, Działania 2.1 E-usługi publiczne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 oraz na zawarcie przez Powiat Lubański porozumienia dotyczącego współpracy przy budowie oraz eksploatacji Systemu Ostrzegania Przeciwpowodziowego „KWISA”.

Zaakceptowano również zmiany Uchwały nr LIV/329/2014 Rady Powiatu Lubańskiego z dnia 27 marca 2014 roku w sprawie wyrażenia zgody na realizację przez Powiat Lubański projektu „Uczenie się przez całe życie” w ramach Programu Komisji Europejskiej Erazmus+”.


Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala

Kontraktowanie lubańskiego szpitala


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

no name 09.02.2017 09:20
Poczytajcie sobie fora w Bolesławcu i Zgorzelcu, tam wypisują to samo o swoich szpitalach chwaląc te okoliczne. Taka ludzka natura, obrobić dupę swoim. No chyba, że chodzi o walkę polityczną, to już wyższy level obrabiania dupy i w tym przypadku prawda jest najmniej ważna :)

cinkciara 10.02.2017 13:41
Tak, tak, pocieszajcie się, że szpital w Lubaniu jest najlepszy, chociaż zdecydowana większość ludzi mówi coś dokładnie przeciwnego. Jest dobrze, a ci co krytykują to albo mają w tym interes albo wrogowie Polski. Jak słyszę tą linię obrony, to dochodzę do wniosku, że nie trzeba włączać telewizora, by posłuchać PiSu. U nas panoszy się on od wielu lat w starostwie, a efekty widać. Wystarczy spojrzeć na szpital lub urząd pracy. Te same władze powiatu siedzą sobie w zaciszach gabinetów od bitych kilkunastu lat, a wspięli się tam na plecach pielęgniarek właśnie dzięki protestom w szpitalu, bo obiecywali, że zrobią tam porządek.

e 10.02.2017 17:57
Masz na myśli Konrada Rowińskiego z PISu?

cinkciara 10.02.2017 19:53
To Konrad siedzi w Starostwie kilkanaście lat i doszedł do władzy na fali protestów pielęgniarek? Nie udawaj głupszego niż jesteś.

e 09.02.2017 00:01
Ciekawe dlaczego Szpital Zgorzelecki otworzył przychodnię w Gryfowie i niedługo otworzy w Olszynie? Bo to szpital a nie umieralnia? Dlaczego dobrzy lekarze z Lubania pracują w Bogatyni i w Zgorzelcu? Ciekawe w którym szpitalu leczy się starosta i rada powiatu?

dad 09.02.2017 10:21
A dlaczego dobrzy lekarze z Wrocławia i Bolesławca pracują w Lubaniu?

e 08.02.2017 23:43
Bardziej chodzi o lubańską umieralnię niż szpital. Brud, smród i ubóstwo. No i oczywiście szklane wejście za 200 tysięcy

pacjenttejmordowni 08.02.2017 13:44
"lekarze" w lubaniu to jest jakieś nieporozumienie niewychowani zero kultury do pacjentów. Podejście mają takie, że na chuj w ogóle przyszli do szpitala umierajcie w domu i tam sobie możecie cierpieć. Pacjenci z bólami czekają godzinami na lekarza pierwszego kontaktu, a jego nie ma trzeba wydzierać się do nic niewinnych pracowników aby w końcu lekarz ruszył dupę do chorego. Nikt tych lekarzy za mordę, krótko nie trzyma robią co chcą rozbestwili się do takiego stopnia, że potrafią wrzeszczeć na pacjentów tak być nie może . Dodam tylko, że Pis ma w planach likwidację 100 szpitali w Polsce niech zacznie od Lubańskiego szpitala nikt za tym nie zapłacze, Porządny szpital jest w Zgorzelcu gdzie Ordynator potrafił zaprowadzić porządek wśród lekarzy i załogi i tam lekarz ma podejście do pacjenta nie jak do wroga mało tego nawet mają parking bezpłatny, a nie tak jak w tej lubańskiej mordowni.

sda 09.02.2017 10:23
Rozumiem, że miałem do czynienia z każdym oddziałem lubańskiego szpitala, skoro z taką pewnością opisujesz jego działanie? Bo przecież nie uwierzę, że cżłowiek tak obyty i posiadający wszechwiedzę mogłby generalizować;)

Herakliusz 08.02.2017 11:37
Marezo!Przyhamuj! Nie jesteś anonimowy jak ci się wydaje. PS. I wyłącz Caps Lock...

pacjent 2 08.02.2017 00:44
Łużyckie Centrum Medyczne zakłamana instytucja. Lekarze w przychodniach traktują pacjentów jak zło konieczne żadnego leczenia tylko aby kwit wypełnić i kasa z NFZ na konto. Co niektórych lekarzy prezes dostał za kare do tej roboty za która biorą nie małą kase co najmniej ok 30 000 miesięcznie.

wfq 07.02.2017 10:52
Celem jest skrócenie czasu, w jakim osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego Czyli teraz z 5 godzin czekania na księcia lekarza pacjent będzie czekać tylko 2 godziny ?Ten burdel, który nazywacie nie widzieć czemu szpitalem powinien zostać rozebrany cegła po cegle, a oni wszyscy tam rozgonieni w cztery diabły.

Sansui 07.02.2017 13:44
W tym szpitalu nie ma SORu, tylko izba przyjęć a jeden lekarz musi obskoczyć internę + oddział opiekuńczy + tą nieszczęsną izbę przyjęć.Więc się nie dziw że się tyle czeka na tej pożal się boże izbie przyjęć.To że w weekend izba przyjęć zmienia się w pediatrię to inna para kaloszy, bo oczywiście dziecko nagle zachorowało w weekend ;-) ch..j tam że cały tydzień chodziło zasmarkane do przedszkola.

pacjent 07.02.2017 19:32
A dlaczego jeden lekarz ma obskoczyć? Jak się oszczędza na szpitalu, to tak właśnie jest. Władze powiatu mają wolną rękę, gdyby chciały, mogłyby zatrudnić nawet 10 lekarzy. Ale widocznie mają pilniejsze sprawy. Na przykład opłacenie kilku etatów w zarządzie powiatu na łącznie kilkaset tysięcy. Może zamiast jednego etatowego członka zarządu lub rzecznika prasowego starosty zatrudnić jednego dodatkowego lekarza w szpitalu, żeby ludzie nie musieli tyle czekać?

Sansui 08.02.2017 16:20
Jeszcze znajdź chętnego lekarza który zechce pracować w tym przerośniętym prosektorium.

sdaf| 09.02.2017 10:31
Skoro wielu lekarzy przyjeżdża nawet z Wrocławia to chyba chcą. Zresztą nie martw się o czyjeś chęci

Sansui 09.02.2017 11:36
Tak tak, widziałem, szanowną panią królewnę radiolog z JG, z takim zapałem jechała aż się spóźniła ale na zupkę miała czas. Weź mnie nie rozbrajaj.

hb 09.02.2017 10:30
"gdyby chciały, mogłyby zatrudnić nawet 10 lekarzy" - pacjencie, a znasz bezrobotnych lekarzy w okolicy? Albo takich, którzy chcą zmienić pracę? Lekarzy najzwyczajniej brakuje, jak pojawia się nowy/po studiach/stażu to jest zatrudniany z automatu, gdzie się nie pojawi. Lekarzy jest za mało! Pracowników brakuje w każdej branży. Brakuje rąk nawet do prac, które nie wymagają kwalifikacji, a wystarczą chęci, a co dopiero mówić o wykwalifikowanym pracowniku po konkretnym kierunku 6 letnich studiów!

a 09.02.2017 10:25
A co Twoim zdaniem robi lekarz w czasie pracy, kiedy czekasz na izbie przyjęć z rozwolnieniem, bólem głowy czy gorączką? Leczy pacjentów na swoim oddziale, operuje lub w inny sposób PRACUJE

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama