Nauczyciele na co dzień wykorzystują multipodręczniki i e-podręczniki, prezentacje PowerPoint i Prezi, filmy i gry zarówno te znalezione w sieci, jak i przygotowywane przez uczniów i nauczycieli. Do najbardziej ulubionych przez uczniów narzędzi należą quizy przygotowywane w aplikacjach Kahoot i Quizlet. Wielu nauczycieli prowadzi strony i blogi edukacyjne.
Do organizacji Dnia z Technologią zgłosiło się 21 chętnych nauczycieli. 18 października 2016 r. przeprowadzili szereg lekcji ze znanymi już im i dzieciom aplikacjami, ale wyszukali także wiele nowych. Dzień rozpoczął się apelem online, podczas którego pani dyrektor i opiekunka samorządu przywitały społeczność szkolną. Na lekcjach uczniowie korzystali z internetowych słowników frazeologicznych, słowników polsko-niemieckich, szukali wielokrotności za pomocą gry edukacyjnej, mierzyli smartfonami poziom hałasu na lekcji i na przerwie, odwiedzali wirtualne muzea, wg filmowych instrukcji wykonywali pompony i piekli gofry, a na korytarzach skanowali kody QR z dodatkowymi zadaniami z języka polskiego, przyrody i plastyki, robili zdjęcia pomników przyrody i mierzyli przebyte odległości . Działo się.
Zespół w składzie: Monika Boniarczyk, Julianna Matyjewicz i Elżbieta Soja koordynował przygotowanie pracy konkursowej „Technologiczne Abecadło”. Konkursowe jury wysoko oceniło pracę szkoły przyznając II miejsce i zapraszając zespół koordynatorów na VII Zlot Innowacyjnych Nauczycieli do Ustronia. Wygrany rzutnik będzie dobrze służył uczniom, a ogromem zdobytej wiedzy nauczycielki już wkrótce podzielą się z koleżankami i kolegami.
Napisz komentarz
Komentarze