Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 24 listopada 2024 12:08
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Krótkofalarstwo

W dniu 11 października 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców, Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.
Krótkofalarstwo

Porozumienie podpisali: 

  • pan Bartosz Santorowski SQ6ILS  - Wiceprezes DOLNOŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK OT-01 we Wrocławiu,
  • pan Janusz Żak SP6TRO - Prezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni,
  • pan Eugeniusz Wiktor Zdunek - Dyrektor szkoły.

W podpisaniu porozumienia uczestniczył również pan Janusz Galant SQ6NEG  - Wiceprezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.

Współpraca miała swój początek już w roku szkolnym 2015/2016, kiedy to szkoła wspólnie z Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S.A. Oddziału Elektrowni Turów w Bogatyni dopracowywała szczegóły współpracy. Był to okres wprowadzenia uczniów w świat technicznego hobby, które powiązane jest z kierunkami kształcenia w naszej szkole (technik elektryk, technik elektronik, elektryk). W dniach 9-11.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Zjeździe Technicznym Polskiego Związku Krótkofalowców w Burzeninie, w czasie którego mieli okazję poznać bliżej środowisko krótkofalowców oraz sprzęt jaki jest wykorzystywany do amatorskiej łączności radiowej.

Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu rozpoczęli szkolenie z zakresu amatorskiej łączności radiowej. Po jego ukończeniu przystąpią do egzaminu, dzięki któremu zdobędą swoje własne licencje. Młodzież pod opieką członków Klubu prowadzili już pierwsze łączności. Planowane jest utworzenie Szkolnego Klubu Krótkofalowców.  Na mocy porozumienia uczniowie będą uczestniczyli w zawodach i spotkaniach związanych z tą dziedziną łączności. Młodzież w atrakcyjny dla nich sposób pogłębi wiedzę z zakresu geografii, fizyki, języków obcych oraz przedmiotów zawodowych.


Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo

Krótkofalarstwo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

CBista 22.10.2016 09:33
"Sansui" Twa wiedza mnie rozbraja :) Zadałeś sobie choć odrobinę wysiłku by dowiedzieć się czym się zajmują krótkofalowcy? Na YouTube jest pełno materiałów na te tematy a i na samej stronie ich organizacji też. PMRy są dla wszystkich i nie 433MHz a 446MHz! Jak widzę to nie muszą realizować się na drogich urządzeniach , mogą sobie nawet przestroić wycofany sprzęt za darmo lub za symboliczną kaskę lub go zbudować.Ostatecznie pozostaje im klub. Dla mnie ważne jest że gdy tym się zajmują nie "tłuką mi okien" przy okazji czegoś się nauczą i może kiedyś pomogą? I o to chyba chodzi.Ciekawe czy w tej szkole do nich można się przyłączyć ? Chyba w Lubaniu i okolicy nie ma innych klubów ? Chyba się skuszę tylko jeszcze nie wiem jak zacząć.

Sansui 19.10.2016 09:27
Swoje hobby będą realizować PMRami 433MHz 0,5W :D, nooo chyba że wyjadą na zmywaki i sobie zarobią na sprzęt. No ale spoko, niech się dzieci bawią i zaznają internetu XiXw ;)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama