Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Porozmawiajmy o szachach...

Szachy uczą logicznego, ścisłego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Bez niej nawet najlepszy rachmistrz byłby przy szachownicy bezradny. Szachy to jednak nie tylko umiejętność szybkiego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Jak żaden inny sport, uczą umiejętności przydatnych nie tylko w codziennym życiu, ale również w prowadzeniu biznesu oraz nauce w szkole.
Porozmawiajmy o szachach...

Za kolebkę szachów uznawane są Indie. Na ziemie polskie szachy trafiły na kilka sposobów: z Czech, poprzez morskie szlaki handlowe oraz z Rusi Kijowskiej. Dziś w szachy gra się na całym świecie i poziom jest bardzo wyrównany. Nie zmieniło się jednak to, że szachistów w dalszym ciągu stawia się na pierwszym miejscu wśród najbystrzejszych ludzi. Jak przyznają eksperci, naukę gry w szachy najlepiej zacząć w wieku sześciu lat, kiedy dziecko otwarte jest na rzeczywistość. Systematyczny trening pozwala podnieść umiejętności o kilka poziomów.

Na mieszkańców Lubania, lubiących umysłowe zmagania, czekają dwa zestawy szachów do gry w dwóch wyznaczonych do tego miejscach, kamiennych stołach z wbudowaną szachownicą – w parku przy Wieży Brackiej i na podwórku pomiędzy ulicami Tkacką i Wąską. W pogodne dni możecie Państwo rozgrywać partie szachowe na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody. Zestaw można wypożyczyć w siedzibie Łużyckiego Centrum Rozwoju w Lubaniu przy ul. Rynek-Sukiennice 38. Wypożyczenie jest bezpłatne, należy jedynie uzbroić się w dokument potwierdzający tożsamość (legitymacja szkolna, studencka, dowód osobisty – do wglądu) oraz uiścić kaucję, która będzie zwrócona wypożyczającemu w chwili zwrotu szachów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
piknik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: do czasu jak go pomięto w wyborze na prezesa poprzednim razem. Później coś się z człowiekiem stałoData dodania komentarza: 4.02.2025, 18:06Źródło komentarza: Lubań. Jest nowy prezes PECAutor komentarza: skiTreść komentarza: wieczorek już to zrobiłData dodania komentarza: 4.02.2025, 18:06Źródło komentarza: Lubań. Są wyniki audytu, prezes PEC odwołanyAutor komentarza: moTreść komentarza: nie kicha. Mówi się na mieście, ze facet prawie od dnia wyborów przyssał się do Wieczorka. Może nie mógł przeboleć, że poprzednim razem takiego "fachowca" pominięto w wyborze na stanowisko prezesa. A Wieczorek mógł mieć darmowe źródło informacji. Inna sprawa czy wiarygodne. A teraz w fatalnym stylu go zainstalowano na stołku. Świat zna przykłady czego ludzie nie zrobią dla kariery i z kim się nie ułożą. Można zapytać Wieczorka ile razy się spotykał i rozmawiał od maja z nowym panem prezesem to może dowiemy się jaki to bezpartyjny "fachowiec". A i tezy tego pseudoadytu brzmią bardzo podobnie do tego co do tej pory głosił nowy prezes. Swoją drogą, jak mówi się w mieście, zagorzały krytyk poprzedniego prezesa. Przestańcie mydlić oczy ludziom bo oni swój rozum mają i wiedzą o co chodzi w zmianie prezesa. Nie ma to jak swój.Data dodania komentarza: 4.02.2025, 18:05Źródło komentarza: Lubań. Jest nowy prezes PECAutor komentarza: (s)pecTreść komentarza: na pewno znajdzie miejsce w urzędzie, układy POwracająData dodania komentarza: 4.02.2025, 18:03Źródło komentarza: Lubań. Są wyniki audytu, prezes PEC odwołany
ReklamaPowiat Lubań
Reklama