Jak ustalono w śledztwie 28-letnia Małgorzata J. składała wnioski o pożyczki w formie elektronicznej. Wskazywała w nich najczęściej dane innych osób lub fałszywe. W tym celu podawała nieprawdziwe numery PESEL generując je wcześniej poprzez umożliwiającą to stronę internetową oraz podawała wymyślone przez siebie dane osobowe. Uzyskiwała ona w bankach oraz innych instytucjach finansowych pożyczki w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Zdarzało się, że bank negatywnie weryfikował jej wnioski kredytowe i wówczas nie uzyskiwała ona żądanej kwoty. Działając w podobny sposób kobieta dokonywała także zakupów na kredyt sprzętu elektronicznego na internetowych portalach zakupowych. Uzyskane przedmioty były następnie przez podejrzaną sprzedawane również za pośrednictwem Internetu.
Pierwsze przestępstwo oskarżona popełniła w listopadzie 2014 roku, kiedy posługując się danymi swojej koleżanki uzyskała ona pożyczkę w kwocie 1000 złotych. W okresie od 2014 do 2018 roku kobieta wyłudziła łącznie blisko 400 tysięcy złotych. Przedstawiono jej zarzuty popełnienia 662 przestępstw. Według Prokuratury Małgorzata j. uczyniła sobie z procederu stałe źródło dochodu Część z zarzutów dotyczy sytuacji, w których nie udawało jej się otrzymać wnioskowanej pożyczki, wówczas uznano, że usiłowała ona dokonać oszustwa.
Oskarżona przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw.
Nie była ona dotychczas karana sądownie. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze stosowała wobec podejrzanej środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.
Popełnione przez Małgorzatę J. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 12 lat.
Napisz komentarz
Komentarze