Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 listopada 2024 06:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Niski stan wody nad Zbiornikiem Leśniańskim

Opuszczenie wody nad akwenem ma związek z remontem tamy. Do kiedy potrwa?
Niski stan wody nad Zbiornikiem Leśniańskim

W ostatnich dniach poziom lustra wody nad Zbiornikiem Leśniańskim znacznie się obniżył. Ma to związek z planowanym remontem tamy. Przypomnijmy, że ostatni miał miejsce kilkanaście lat temu. Wówczas zbiornik został całkowicie opuszczony. Tym razem na szczęście to nie grozi, a prace nie będą aż tak poważne. Przedmiotem robót będzie naprawa okładziny strony odwodnej korpusu zapory i naprawa odwodnienia drogi na koronie zapory.

- Zakres prac obejmie w szczególności odkucie uszkodzonego betonu, wycięcie i montaż zbrojenia z siatek stalowych, czyszczenie strumieniowo - ścierne powierzchni betonowych pod torkretowanie, uzupełnienie ubytków w konstrukcji żelbetowej, osadzenie kratek ściekowych, naprawa dylatacji - informuje Jan Surowiec, redny powiatu lubańskiego.

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie w.w. robót złożyło Konsorcjum utworzone z następujących podmiotów:

- Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno-Inżynieryjnego “Secundo Fors” z siedzibą w Zgorzelcu, Lider
- Max Energy sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Konsorcjant.


Prace remontowe mają potrwać do końca października.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

lusmma 08.09.2019 12:38
niestety Polska idioci peudo fachowcy itp tama co chwile coś zamiast zrobić kompleksowy remot jak wody nie było a po co można co rok i Takie Polskie sztuka jest sztuka tak samo drogi inne sprawy

Ww 07.09.2019 18:43
Pan Surowiec i Pan Surowiec!Teraz widac kto ma dopowiedzenia w tej gminie!Jak Kaczynski zadnej funkcji a rzadzi.Wyszedl wkoncu z ukrycia i pokazal kto tu bedzie karty rozdswal!!!

W 08.09.2019 09:42
Co ma przekazana redakcji wiedza, do rządzenia? Może jako jedyny radny zainteresował się tematem niskiego stanu wody i zasięgnął informacji u źródła, zamiast jak inni siedzieć i rozpowiadać jakieś plotki.

zizu 08.09.2019 19:35
Kup sobie słownik poprawnej polszczyzny i zacznij go używać gdy będziesz chciał coś napisać, lub nie daj Panie Boże coś powiedzieć. Dam Ci dobrą radę. Odstaw TVN i GW, a zacznij samodzielnie myśleć. To nie jest trudne i co najważniejsze nie boli.

JON 08.09.2019 22:19
A co Kaczynski ma zrobić tame ...to zrób sam moze dasz radę ...ha ,ha ,ha i weż Schetyne do pomocy ,bo on fajnie leje wode ....

Grzegorz Dubiel 07.09.2019 08:02
Szalejąca regularnie górska Kwisa skłoniła pruskie władze do przeprowadzenia szeregu inwestycji hydrotechnicznych. W 1900 roku rozpoczęto w malowniczej przełomowej dolinie rzeki wielkie budowy. Kwisa płynie niemalże wprost na północ z okolic Świeradowa, ale za Gryfowem gwałtownie skręca na zachód i kierunek ten zachowuje aż do Leśnej, za którą znów skręca na północ. Na przedpolach Leśnej powstała piękna, kamienna tama wysokości 35 m i długości 135 m oraz elektrownia wodna, a za tamą jezioro zwane Leśniańskim lub Czocha. Jezioro może pomieścić 15 mln m3 wody. Lewy brzeg jeziora jest lepiej zagospodarowany. Prawy – gdzieniegdzie dziki. Jezioro wije się wśród zalesionych usianych skałkami wzgórz, wolne jest od tłumów, stwarzając fantastyczne warunki do wypoczynku. Powiedzcie mi jak to jest, że oni tyle lat temu wybudowali a my musimy co kilkanaście remontować, nie ogarniam, i jeszcze dlaczego nie remontujemy całej zapory tylko ten kawałek co został ŹLE ZROBIONY!!!?

W 08.09.2019 09:46
Jakieś źródło informacji by się przydało, że "oni" wybudowali i później nic nie remontowali. Takie obiekty regularnie się remontuje.

wołciu 08.09.2019 11:01
Ładny tekst tylko szkoda że napisany przy pomocy kopiuj wklej

Właściciel 07.09.2019 07:09
I jak teraz niby mam spuszczać szambo z mojego ośrodka wypoczynkowego do jeziora skoro wody nie ma?

X 07.09.2019 15:45
Do Wisły!

Malgorzata 07.09.2019 18:22
Musisz chodzic s..ć do lasu. Klienci tez . Najwyzej zrobisz zniżkę w oplacie.

ga 08.09.2019 12:35
do rzeki

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama