Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 listopada 2024 02:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Z myślą o owocnej współpracy

Wymiana spostrzeżeń oraz wyciągnięcie wniosków - to powód spotkania służb mundurowych z Lubania z kierownictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu.
Z myślą o owocnej współpracy

Autor: KPP w Lubaniu

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu odbyło się spotkanie kierownictwa Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu z kierownictwem lubańskiej komendy i funkcjonariuszami Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lubania przy udziale przedstawicieli Sztabu Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Istotnym elementem spotkania było omówienie zasad współpracy dyżurnych z dyspozytorami Centrum Powiadamiania Ratunkowego poprzez dostępne systemy policyjne oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie.

W grudniu 2018 roku na Dolnym Śląsku rozpoczęło się przełączanie numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Oznacza to, że osoba zgłaszająca po wybraniu numeru 997 z dowolnego miejsca na obszarze województwa dolnośląskiego zostanie połączona z Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, tak samo jak w przypadku wybrania numeru 112. Dzięki temu, że informacje od razu trafiają do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe jest jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

Funkcjonariuszami z ramienia Policji przyjmującymi zgłoszenia oraz interwencje są oficerowie dyżurni jednostek. Ich doświadczenia, spostrzeżenia oraz wnioski dotyczące wymiany informacji pomiędzy Policją, Strażą Pożarną oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego zostały przekazane a następnie omówione podczas wspólnego spotkania. Poprzez doskonalenie współpracy służb działających w ramach sytemu powiadamiania ratunkowego mamy możliwość zapewnienia jak najwyższego poziomu obsługi zgłoszeń alarmowych co w życiu codziennym przełoży się na szybką i efektywną reakcję na zdarzenie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zulu 16.09.2019 08:52
W komendzie powiatowej liczy się RODZINA.Bez poparcia nie ma pracy i kariery.

rico 13.09.2019 22:33
policjant powinien zarabiac 6000 tys wtedy by byly efekty policji

Stepien 14.09.2019 10:34
Bzdura. Efekty by byly gdyby ta instytucja pozwalala robic kariere ambitnym osoba z powolaniem a nie synkom kuzynkom i pociotkom bylych milicjantow i policjantow.Prawda jest taka ze klika odstrasza chetnych poniewaz droge do awansu maja latwiejsza ludzie zpokrewnieni z innymi funkcjonariuszami bez ambicji czekajacy na emeryture biermi ale wierni. W 2007 roku chcialem wstapic do policji i juz na rozmowie wstepnej wypytywano czy nie mam znajomych albo rodziny w w sluzbach.

Krzysiek 15.09.2019 09:08
No, ale jednym z wymaganych warunków dostania się do policji jest matura. W Twoim komentarzu tego nie dostrzegłem. Podam jawne przykłady: "by były", "ambitnym osobą", ""zpokrwenieni". To nie są chyba literówki?

Komendant 15.09.2019 18:09
Slaby komentarz nie do rzeczy. Krzysiu czepiasz sie wlasnie literowek prawda w oczy kole co? Chyba jestes z tych maturzystow którym tatuś milicjant lub ormowiec zalatwili fuche w niebieskim mundurze.

tobi 16.09.2019 08:53
Zarabiając 6 tysięcy policjanci zapili by się na śmierć.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama