Otwarty zostanie również Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Punkt Obsługi Interesanta (POI). Pozostałe wydziały załatwiają sprawy w sposób bezpośredni po umówieniu wizyty w sekretariacie, POI lub pod numerem telefonu 75/64 64 300, 75/64 64 338.
Obsługa bezpośrednia odbywać się będzie w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.
UWAGA! Wejście do dwóch wydziałów - komunikacji i budownictwa oraz do Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zostało wyznaczone od strony parkingu (wejście boczne). Z tego samego wejścia powinni korzystać petenci Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Lubaniu.
Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną zachęcamy do dokonywania wszelkich płatności w sposób bezgotówkowy (płatność kartą) – istnieje możliwość dokonania płatności bezgotówkowej przy stanowisku obsługi lub przedkładania dowodu zapłaty (wydruk potwierdzający dokonanie przelewu).
Klienci przyjmowani zostaną również w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami. Punkt przyjęć zlokalizowany jest przy wejściu głównym lubańskiego starostwa.
Oczekując w kolejce prosimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych osób oraz zakrycie ust i nosa.
Przed wejściem do budynku starostwa należy również zdezynfekować dłonie (odpowiedni preparat znajduje się przed wejściem do urzędu).
Pamiętajmy, że podczas osobistej wizyty w Starostwie obowiązują następujące zasady:
- Przestrzeganie zasady „1 osoba przy jednym stanowisku”.
- Noszenie masek lub przyłbic oraz rękawiczek (w gestii każdego klienta).
- Dezynfekcja rąk przy pomocy dostępnych środków znajdujących się na terenie starostwa.
W trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy jednakże o ograniczenie osobistych wizyt w urzędzie na rzecz elektronicznego kontaktu z urzędem i przesyłanie wniosków oraz dokumentów, które są rozpatrywane terminowo.
Ze względu na zachowanie środków bezpieczeństwa w urzędzie obowiązują następujące zasady:
- Interesanci wchodzą na teren urzędu wraz z wyznaczonym pracownikiem.
- Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi Interesantów.
Wyłączeni z tego obowiązku są:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie,
- osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie,
- osoby wymagające pomocy tłumacza,
- inne osoby, w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.
Wyżej wymienione zasady ustalone zostały zgodnie z §14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U z 2020 r. poz. 964).