„Sprawy wewnętrzne” to program wdrażany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma on na celu zwiększenie zdolności służb publicznych w przeciwdziałaniu nielegalnej migracji oraz realizacji procedur azylowych ze szczególnym uwzględnieniem grup szczególnie wrażliwych.
W ramach projektu planuje się przeprowadzenie działań szkoleniowych, mających na celu podniesienie jakości prowadzonych postępowań administracyjnych. Projekt umożliwi funkcjonariuszom i pracownikom Straży Granicznej oraz innym instytucjom z całej Polski podniesienie kwalifikacji oraz poszerzenie wiedzy w zakresie obsługi administracyjnej cudzoziemców.
Konferencja, która miała miejsce 16 września br. była również punktem wyjścia do interdyscyplinarnej analizy w zakresie zarządzania azylem i migracją, jak też kulturowej przynależności i związanymi z tym wyzwaniami, tak dla służb publicznych w Polsce, jak i środowisk naukowych.
Prelegentami w tym zakresie byli: dr hab. Jan Maciejewski, Kierownik Zakładu Grup Dyspozycyjnych Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr hab. Aldona Piwko z Instytutu Badań w dyscyplinie Nauki Polityczne i Administracja Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w obszarze programowym „Azyl i migracja” programu „Sprawy wewnętrzne” projekt nr NMF/PA18/001 nt. „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji służb publicznych w obszarze migracji i azylu ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania nielegalnej migracji”.
Napisz komentarz
Komentarze