Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 23 lutego 2025 20:27
Reklama włączenie społeczne
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W górach zamykane są kolejne szlaki

W Karkonoszach panują już zimowe warunki, na szlakach pokrywa śniegu wynosi od ok. 25 cm świeżego puchu i do około 50 cm śniegu nawianego, tworzą się zaspy. Z powodu zagrożenia lawinowego zostały już zamknięte trzy szlaki turystyczne.
Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W górach zamykane są kolejne szlaki

Autor: KPN

Z powodu zagrożenia lawinowego został zamknięty czerwony szlak przez Kocioł pod Śnieżką (Kocioł Łomniczki) i szlak żółty, łącznik prowadzący od szlaku czarnego do Strzechy Akademickiej przez Biały Jar. Dziś zostanie zamknięty szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem w stronę Śnieżnych Kotłów. Także dziś sprawdzimy sytuacje na pozostałych szlakach, w tym między innymi na Drodze Jubileuszowej. - informuje zespół prasowy Karkonoskiego Parku Narodowyego.

W Karkonoszach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są oblodzone, miejscami nieprzetarte. Warunki są trudne. Prędkość wiatru na Śnieżce przekracza 100 km/h. UWAGA, na szlakach jest ślisko. Znacząco zmieniły się już warunki termiczne - temperatury są już zdecydowanie poniżej 0°C, w dniu dzisiejszym nawet -7°C, jednak przy wzmagającym się wietrze odczuwalna temperatura będzie znacząco niższa. Dlatego zanim ruszymy w góry należy dobrze się przygotować.

Pamiętajmy o kijkach i raczkach, wysokich butach, ciepłej odzieży (najlepiej ubieranej na cebulkę), kurtce chroniącej przed wiatrem i opadami, rękawiczkach i czapce. Zabierzmy ze sobą ciepły napój, prowiant dający nam energię, naładujmy telefon, zabierzmy power bank. Planujmy wycieczki uwzględniając nasze doświadczenie w wędrowaniu w warunkach zimowych - odpowiednio wcześnie zaczynajmy wycieczki, aby zdążyć przed zmrokiem do miejsca noclegu.
 

W góry nie wychodźmy bez aplikacji RATUNEK na naszym telefonie i bez sprawdzenia pogody na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR
Obecnie większość szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym jest otwartych, jednak sytuacja ta będzie ulegać zmianie wraz z przyrostem pokrywy śniegu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Szczepienie
wystawa
konkurs
Magdalenki
spotkanie przy kawie
Warsztaty krawieckie
wernisaż
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PapajTreść komentarza: Niech w końcu zaczną karać tych co jeżdżą dużo poniżej co pozwalają znaki to będzie mniej wypadkówData dodania komentarza: 23.02.2025, 17:56Źródło komentarza: Nowe fotoradary w regionie. Gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu?Autor komentarza: Leśna babaTreść komentarza: Dworzec za kilkanaście milionów bez linii kolejowej, który za darmo będą użytkować koledzy wiceburmistrza i burmistrza na odpłatne usługi. Ogrody deszczowe za kilkaset tysięcy, które świecą pustkami. Termomodernizacja szkoły za miliony, po której nadal jest w budynku zimno, a jakość wykonania woła o pomstę do nieba. Wyasfaltowana droga przez pola za kilka milionów, po której nie jeździ chyba nikt poza gośćmi do zaprzyjaźnionej agroturystyki. Można tak wymieniać i wymieniać.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 17:53Źródło komentarza: Spektakularne przykłady marnotrawstwa publicznych pieniędzy w PolsceAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Lubańskie studzięki np. Ul Łużycka droga w miarę i zapadnięte studzieńki .Data dodania komentarza: 23.02.2025, 17:27Źródło komentarza: Spektakularne przykłady marnotrawstwa publicznych pieniędzy w PolsceAutor komentarza: Stańczyk z Lubania.Treść komentarza: Fotoradary wracają do Straży Miejskiej. Straż Miejska to domena samorządu miejskiego. Kropka. Postanowione ustawowo. Bez sarkazmu.Data dodania komentarza: 23.02.2025, 17:06Źródło komentarza: Nowe fotoradary w regionie. Gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama