Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 23 grudnia 2024 15:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Dofinansowanie na Laboratoria Przyszłości dla szkół w powiecie

Szkoły podstawowe czeka prawdziwa technologiczna rewolucja i słusznie, bo dzisiejsi uczniowie podstawówek w większości pracować będą w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Aby im to ułatwić szkoły muszą rozwijać się szybciej niż rynek pracy, a z tym niestety bywa różnie. Niemal 700 tys. dla 10 szkół w powiecie ma to zmienić.

Autor: pixabay

Od nowego roku szkolnego każda szkoła w Polsce będzie musiała zapewnić uczniom dostęp do sprzętu takiego jak drukarki 3d, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć taki jak kamery, mikrofony czy oświetlenie, a także stacje lutownicze (do mikrokontrolerów). Takie podstawowe wyposażenie sprzętowe szkół ma zapewnić lepsze budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Sprzęt ma być dostępny dla uczniów na każdym przedmiocie i na zajęciach pozalekcyjnych. Doposażenie szkół w takim zakresie to niemałe koszty, wszystkie placówki mogły zawnioskować o dofinansowanie na ten cel z projektu Laboratoria Przyszłości.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej. Program przewiduje również dofinansowanie dodatkowych sprzętów – od narzędzi po roboty edukacyjne, co trafi do konkretnej szkoły decyduje dyrektor placówki.

Ministerstwo opublikowało listę szkół, którym przyznano dofinansowania. Łącznie do 10 podstawówek w powiecie lubańskim trafi 694 300,00 zł. Największe dofinansowanie otrzyma Szkoła Podstawowa w Smolniku, bo aż 142 800,00 zł.

Lista szkół, które otrzymały dofinansowanie:

  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM.EMILII PLATER W PLATERÓWCE – 60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOSTOWIE – 60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA W RADOGOSZCZY – 30 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ORŁA BIAŁEGO W KOŚCIELNIKU – 60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SMOLNIKU – 142 800,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. NOBLISTÓW POLSKICH W PISARZOWICACH – 60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W ŚWIERADOWIE-ZDROJU -60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM.MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – 91 500,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA W ZARĘBIE – 60 000,00 zł
  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W SIEKIERCZYNIE - 70 000,00 zł

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kuchcik 14.12.2021 13:39
Marzy mi sie takie dofinansowanie do mojej kuchni/laboratorium na ksieginkach. Zakupilbym nowoczesny sprzet i technologie. Gotowany ryz bylby jeszcze bardziej pozywny i krystaliczny. Moglbym takze otworzyc ryzowy catering. Zas sie rozmarzylem.

Antypis 10.12.2021 00:14
Przy obecnym systemie, poziomie i coraz bardziej skostniałych nauczycielach skończy się jak z rzutnikami itd. System jest zły, latanie nic nie da

Z Leśnej 09.12.2021 16:49
Brawo Leśna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
bal Mickiewicz
Sylwester
turniej
gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama