Ważnym jej punktem było wystąpienie Jacka Barana, prezesa zarządu Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu, który przedstawił sprawozdanie dot. gospodarki odpadami w Gminie Miejskiej Lubań.
W dalszej części obrad radni zajęli uchwałą w sprawie przyjęcia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych na lata 2022-2024 Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została podjęta jednogłośnie.
Kolejne uchwały wzbudziły więcej kontrowersji. Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lubań” została podjęta, przy dwóch głosach „przeciw”. Natomiast uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w zachodniej części miasta Lubań radni odrzucili przy dziewięciu głosach „przeciw”, ośmiu „za” i jednym głosie wstrzymującym się.
Uchwałę w sprawie uchwalenia „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Lubań na lata 2022 – 2030” radni podjęli przy jednym głosie wstrzymującym się.
Uchwała w sprawie zmiany w budżecie miasta na 2022 rok oraz uchwała zmieniająca uchwałę Nr XLIX/307/2021 Rady Miasta Lubań z dnia 28 grudnia 2021 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2022 – 2036 zostały podjęte jednogłośnie.
Kolejną sesję Rady Miasta Lubań zaplanowano na 29.03.2022 r.
Napisz komentarz
Komentarze