Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 12 stycznia 2025 14:44
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Co zgłaszają mieszkańcy Lubania na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Policja przypomina, że za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o określonych zagrożeniach występujących w okolicy. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów. W marcu mieszkańcy powiatu lubańskiego nanieśli na mapę 32 zgłoszenia dotyczące naruszeń ładu i porządku publicznego. Najwięcej, bo 22 dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Źródło: KPP Lubań

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od października 2016 roku. Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w 24 różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują. Potwierdzone zgłoszenia mają dalszy ciąg i konsekwencje.

W marcu bieżącego roku lubańscy policjanci odczytali ogółem 32 zdarzenia, wskazane przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji.

Spośród nich najwięcej dotyczyło:

1. nieprawidłowego parkowania-11,
2. dzikie wysypiska śmieci- 5,
3.przekroczenie dozwolonej prędkości-4,
4. nielegalne rajdy samochodowe-3.

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa. Na stronie internetową KWP we Wrocławiu znaleźć można statystyki KMZB za rok 2021.

Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Grzegorz 14.04.2022 16:49
Teraz mamy taką policje czy straż miejską ze jak palcem nie pokażesz to on nie wie po co jest i co nalezy do jego obowiązków

Maryjan 14.04.2022 15:35
Dlaczego to mieszkańcy mają zglaszać i wskazywać miejsca gdzie występują zagrożenia? Gdy to w statucie ustawy o policji jest zapobieganie takim sytuacją i po to sa patrole zeby nauczyć buractwo parkowania na parkingach a bie na chodnikach czy trawnikach

Natasza_U 14.04.2022 10:22
Takie zagrożenia to na razie pryszcz w porównaniu z tym co nam szykuje "Niedźwiedź ze Wschodu". W środę Władimir Władimirowicz Putin postanowił po raz kolejny postraszyć Zachód i ogłosić, że jego działanie przynosi wielkie szkody... ale nie Rosji, a samemu Zachodowi. Rosjanie nie cierpią, cierpią Europejczycy – rzekł był urbi et orbi pan dyktator. Odmowa współpracy wielu krajów zachodnich... uderzyła już w miliony Europejczyków. To wywołało prawdziwy kryzys energetyczny, i gospodarczy a to dopiero jego początki - oznajmił i zapowiedział, że Europa i Stany Zjednoczone poniosą wielkie konsekwencje swoich działań. Przyznał, że jakiś problem się pojawił, ale przejmować się nim nie należy, albowiem otwierają się przed nami alternatywne możliwości - oznajmił i zapowiedział, że Rosja wyśle swoje surowce na inne rynki, tam, gdzie są "naprawdę potrzebne" - podaje Business Insider. O jakie rynki może chodzić Putinowi? To przede wszystkim Chiny, które już mają zakontraktowaną większość gazu ziemnego i są czołowym eksporterem rosyjskiej ropy. Dodatkowym rynkiem zbytu dla surowców z Rosji mogą być także Mongolia, Indie, Kuba a w Europie Węgry i Bułgaria.

Reklama
Reklama
Reklama
bal Mickiewicz
gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama