Już w najbliższą sobotę o 20.30 czasu lokalnego zgaśnie iluminacja Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie i… Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Godzina dla Ziemi WWF to największa prośrodowiskowa akcja na świecie!
W Polsce na dwa dni przed godziną zero udział potwierdziła rekordowa liczba 59 miast. Wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.
Warto tutaj zauważyć, że tegoroczna akcja przez internautów zauważona została głównie dzięki filmikowi, który od jakiegoś czasu stał się bardzo popularny i ma jedno przesłanie Godzina dla Ziemi? Bez sensu:
O tym, że zgaszenie na godzinę światła nie wystarczy, aby zmienić świat, a ma być jedynie impulsem do zmian w naszym życiu przypominają także organizatorzy.
- Małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska - Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. W Godzinie dla Ziemi WWF liczy się efekt skali – im więcej osób włączy się do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę.
Napisz komentarz
Komentarze