Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 23 listopada 2024 08:05
Reklama dotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Godzina dla ziemi?

Co roku miliony ludzi na całym świecie o jednej porze gasi światło w symbolicznym geście dla Ziemi, by w ten sposób włączyć się do ekologicznych zmian. W tym roku pojawiają się także pytania o sens takiej akcji. Czy warto wyłączyć światło o 20.30?
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Już w najbliższą sobotę o 20.30 czasu lokalnego zgaśnie iluminacja Opery w Sydney, Emipre State Building w Nowym Jorku, Bramy Indii w Delhi, Wieży Eiffla w Paryżu, Bramy Brandenburskiej w Berlinie, Big Bena w Londynie i… Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Godzina dla Ziemi WWF to największa prośrodowiskowa akcja na świecie!

W Polsce na dwa dni przed godziną zero udział potwierdziła rekordowa liczba 59 miast. Wygaszone zostanie oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków w kraju, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Spodek w Katowicach, obiekty na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Warto tutaj zauważyć, że tegoroczna akcja przez internautów zauważona została głównie dzięki filmikowi, który od jakiegoś czasu stał się bardzo popularny i ma jedno przesłanie Godzina dla Ziemi? Bez sensu:

O tym, że zgaszenie na godzinę światła nie wystarczy, aby zmienić świat, a ma być jedynie impulsem do zmian w naszym życiu przypominają także organizatorzy.

- Małe działania na rzecz Ziemi mogą stanowić ważny początek znaczących zmian - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska - Aby wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotę 23 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę. W Godzinie dla Ziemi WWF liczy się efekt skali – im więcej osób włączy się do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachęcić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczędzać wodę lub gasić światło, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogą przynieść Ziemi prawdziwą ulgę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Pchli targ
sport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama