Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 2 kwietnia 2025 11:58
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
Reklama

Pożar stolarni w Radostowie Dolnym. Trwa akcja gaśnicza

W Radostowie Dolnym płonie stolarnia. Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i strażaków udało się obronić przyległe budynki, jednak walka z ogniem wciąż trwa.
Pożar stolarni w Radostowie Dolnym. Trwa akcja gaśnicza

Autor: eLuban.pl

Pożar wybuchł dziś, 16 grudnia wczesnym popołudniem. Około godziny 14:00 sąsiedzi zauważyli gęste kłęby dymu unoszące się nad stolarnią i natychmiast zaalarmowali służby ratunkowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, pracownicy stolarni byli już poza budynkiem, a płomienie ognia widoczne były na zewnątrz.

Ogień miał pojawić się na stolarni, do której przylega również lakiernia, budynek mieszkalny i stodoła.

Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się powstrzymać ogień i zapobiec dalszemu jego rozprzestrzenianiu. Na szczęście udało się obronić przyległe do stolarni budynki, a co ważniejsze w pożarze nikt nie ucierpiał. 

Obecnie strażacy wciąż walczą z ogniem, akcję utrudnia silny wiatr, który powoduje rozniecanie składowanych przy stolarni trocin.

Na miejscu pracują: 3 x JRG PSP Lubań, oficer operacyjny KP PSP Lubań, OSP Radostów, OSP Henryków Lubański, OSP Mściszów, OSP Siekierczyn, OSP Olszyna, OSP Pisarzowice oraz lekki wóz OSP Leśna - SLP Gaz do napełniania butli powietrznych. Na miejscu jest również policja, zespół ratownictwa medycznego z Lubania oraz pogotowie energetyczne. Na zabezpieczeniu powiatu są druhowie OSP Siekierczyn.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
konkurs
Paranienormalni
rajd rowerowy
Pchli targ
jarmark wielkanocny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NoemiTreść komentarza: Jakim może być autorytetem dla pokolenia które po pierwsze primo zna go tylko z historii, a po drugie primo jest na bakier z Kościołem? Pomniki się obyły, ulice spowszedniały a "słynne" do niedawna - szczególnie za życia Wielkiego Herosa Cnót Wszelakich - encykliki odeszły w zapomnienie i dzisiaj już nawet to ta zwane "pokolenie JP2" nie wie na której półce leżą. Stał się postacią wielce kontrowersyjną szczególnie kiedy wykazano że ukrywał grzechy hierarchii w ogóle a już te o podłożu seksualnym szczególności. Ale o tym księża ani katecheci nawet półgębkiem ... A "róże panien" gustują tylko w modlitewnikach i różańcu. Taka to religia.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 10:02Źródło komentarza: Jan Paweł II autorytetem dla młodych? Odpowiadają w sondażuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: super tekst, tylko wiekszosc tych bezrobotnych pracy nie szuka bo jest potrzebne do zasileu z opieki a te 7 % bezrobocia trzeba liczy razy 3 gdyby nie zatrudnienie ludzi w Niemczech lub Czechach z powiatuData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:54Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące powiatem, bez skutku walczyły(?) o inwestorów. Potrzebna jest w Lubaniu dobra edukacja i nowe miejsca pracy. Z jakiego źródła chcecie się bogacić?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 09:35Źródło komentarza: XIII Sesja Rady Powiatu Lubańskiego. Bezrobocie w powiecieAutor komentarza: 😉Treść komentarza: Tu referendum robi kontr kandydatka z wyborów. W Olsztynie kontrkandydat jest za leniwy aby się za to zabrać, ale przyjdzie okres wyborów to nagle się obudzi a sprawy gminy zaczną być ważneData dodania komentarza: 2.04.2025, 09:31Źródło komentarza: Burmistrz odpowiada na inicjatywę referendalną. "Nie działam sama – decyzje podejmujemy wspólnie"
ReklamaPowiat Lubań
Reklama