21 listopada, czwartek
Festiwal rozpoczął wykład Agnieszki Cichoń, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, o prawach konsumentów, reklamacji i świadomych zakupach. Następnie Antoni Owsiak i Bogdan Fronczak ze Stowarzyszenia Lex Et Dignitas omówili sprawy spadkowe i różnice między dziedziczeniem ustawowym a testamentowym. Magdalena Worońko-Mazik podjęła temat komunikacji z nastolatkami, a Daniela z Arttezy przybliżyła znaczenie integracji sensorycznej u dzieci.
Warsztaty cieszyły się dużą popularnością. Malowanie toreb z Barbarą Krupa-Kapuśniak i tworzenie ozdób świątecznych z Urszulą Wójtowicz zachwyciły kreatywnością. WenDo – asertywność i samoobrona dla kobiet – prowadzone przez Destinę Kuliś, wzmocniło pewność siebie uczestniczek.
22 listopada, piątek
Drugi dzień rozpoczęły przedstawicielki Stowarzyszenia Amazonek, ucząc samobadania piersi. Klub Honorowych Dawców Krwi podzielił się wiedzą o oddawaniu krwi. Dietetyk Adam Rymaszewski omówił zasady zdrowego stylu życia, a Paweł Polakiewicz opowiedział o pszczołach i ich roli w przyrodzie.
Kreatywne warsztaty obejmowały malowanie guzikami, pilates z Moniką Borkowską oraz tworzenie mandali z Agnieszką Andrzejczak-Wiaderek. Na zakończenie dnia Magdalena Dusza poprowadziła warsztaty o maceratach olejowych, przyciągając tłumy.
Festiwal zakończył poruszający koncert Urszuli Duchaczek, a tablica pełna wpisów uczestników była świadectwem udanego wydarzenia. Dziękujemy za wspólny czas i zapraszamy za rok!
VI Lubański Festiwal Kobiet realizowany był w ramach projektu „Nasze miejsce- biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Napisz komentarz
Komentarze