Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 15 stycznia 2025 17:05
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Perspektywy 2025. Którą szkołę wybrać? Lubański "Adaś" zaskoczył

Jak co roku "Perspektywy" opublikowały ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Jak jury oceniło szkoły z naszego regionu? Bolesławieckie liceum wiedzie prym, dobrze też oceniono jeleniogórskie szkoły. Lubański "Mickiewicz" przeskoczył ponad setkę miejsc i zdobył brązową tarczę.

Autor: eLuban.pl

"Perspektywy" co roku publikują ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Jury oceniło 1430 liceów i 1235 techników, które spełniły wymagania kwalifikacyjne i w szerokim ujęciu oceniło placówki, aby wskazać szkoły w których warto się uczyć. 

Otóż dobra szkoła to ta, która zapewnia młodemu człowiekowi najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju i osobistego szczęścia, a nam wszystkim przynosi pożytek społeczny, jaki płynie z edukacji człowieka i obywatela - podkreślił prof. Ryszard Koziołek, przewodniczący Kapituły Rankingu, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Najlepsze w Polsce jest warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica, natomiast najlepszym technikum okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Na Dolnym Śląsku najlepsze jest LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, a w regionie najwyższą, bo 11 lokatę w rankingu wojewódzkim uzyskało IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu, ze 161 miejscem w kraju. 

Lubański "Mickiewicz" zaskoczył w tym roku

LO im. Adama Mickiewicza w Lubaniu zajęło 43 miejsce w województwie i 698 w Polsce, i podskoczyło w rankingu aż o 136 pozycji. To najlepszy wynik lubańskiego liceum od 2020 roku, a odznaka brązowej tarczy to potwierdzenie, że szkoła spełnia wysokie standardy edukacyjne.

Bardzo się cieszymy i przyjmujemy ten wynik z ogromną satysfakcją. Trudno nie przyznać, że matura i jej wynik są bardzo ważne, dlatego to dobre miejsce i brązowa tarcza niezwykle nas cieszą. Odbieramy to z dumą, ale przede wszystkim z takim wewnętrznym poczuciem dobrze wykonanej pracy. Działania, które podejmujemy dla młodych ludzi - lekcje, dodatkowe zajęcia, podnoszenie świadomości i przekonania, że nauka jest bardzo istotna - przede wszystkim jest przywilejem - znalazły tutaj uznanie w postaci tego wysokiego miejsca.
Gratuluję bardzo mocno nauczycielom, którzy są współtwórcami tego sukcesu i uczniom, którzy zaufali swoim wychowawcom, co zaowocowało tak pięknym wynikiem. Życzę, aby ten wynik był bezpośrednią drogą do szczęśliwego życia młodych ludzi. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że działamy w dobrym kierunku i czeka nas dalsza praca, aby polepszać wyniki w przyszłości. - powiedziała nam dziś Renata Czuj, dyrektorka ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Licea z regionu w rankingu wojewódzkim:
  • 11 - IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu, 161 miejsce w Polsce
  • 18 - I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, 266 miejsce w Polsce
  • 23 - I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, 342 miejsce w Polsce
  • 24 - Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego w Jeleniej Górze, 370 miejsce w Polsce
  • 30 - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, 479 miejsce w Polsce
  • 34 - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, 531 miejsce w Polsce
  • 43 - LO im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, 698 miejsce w Polsce
  • 55 - LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni, 879 miejsce w Polsce
  • 56 - LO Cogito z Oddz. Dwujęzycznym w Zgorzelcu, 885 miejsce w Polsce
O rankingu

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE i egzaminu zawodowego z CKE, dane z komitetów głównych olimpiad rankingowych).
Kryteria Rankingu Liceów 2025 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Więcej o zasadach rankingu i pełną listę rankingową znajdziecie na stronie internetowej "Perspektywy".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Strefa 15.01.2025 14:44
Lubański "Adaś" skończył się przy przeprowadzce do kompleksu. Fin.

15.01.2025 14:43
Z przykrością się patrzy na szkołę Mickiewicza. Kiedyś to było coś. Teraz to profil wycieczkowy i wiecznych korepetycji.

Robert 15.01.2025 14:37
698 miejsce w Polsce i pani dyrektor szkoły pisze o wyróznieniu, a i jeszcze gratuluje swym nauczycielom(czego?!)! Rany co jeszcze musi się stać aby taki wynik ktoś nazwał po imieniu bez tego nowomowego ględzenia!

Łysy 15.01.2025 15:58
No nie wiem. W Polsce działa około 3167 liceów ogólnokształcących. Ogólniak w Lubaniu zajął 698 miejsce więc jest w czołowych 22% spośród wszystkich liceów ogólnokształcących w kraju. Więc na pewno nie można mówić, że jest źle

Reklama
Reklama
bal Mickiewicz
gry
u Bukowińczyków
WOSP bieg
WOŚP MOSiR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama