Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 23 lutego 2025 17:57
Reklama włączenie społeczne
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Perspektywy 2025. Którą szkołę wybrać? Lubański "Adaś" zaskoczył

Jak co roku "Perspektywy" opublikowały ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Jak jury oceniło szkoły z naszego regionu? Bolesławieckie liceum wiedzie prym, dobrze też oceniono jeleniogórskie szkoły. Lubański "Mickiewicz" przeskoczył ponad setkę miejsc i zdobył brązową tarczę.
Perspektywy 2025. Którą szkołę wybrać? Lubański "Adaś" zaskoczył

Autor: eLuban.pl

"Perspektywy" co roku publikują ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Jury oceniło 1430 liceów i 1235 techników, które spełniły wymagania kwalifikacyjne i w szerokim ujęciu oceniło placówki, aby wskazać szkoły w których warto się uczyć. 

Otóż dobra szkoła to ta, która zapewnia młodemu człowiekowi najlepsze warunki do indywidualnego rozwoju i osobistego szczęścia, a nam wszystkim przynosi pożytek społeczny, jaki płynie z edukacji człowieka i obywatela - podkreślił prof. Ryszard Koziołek, przewodniczący Kapituły Rankingu, rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Najlepsze w Polsce jest warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica, natomiast najlepszym technikum okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Na Dolnym Śląsku najlepsze jest LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, a w regionie najwyższą, bo 11 lokatę w rankingu wojewódzkim uzyskało IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu, ze 161 miejscem w kraju. 

Lubański "Mickiewicz" zaskoczył w tym roku

LO im. Adama Mickiewicza w Lubaniu zajęło 43 miejsce w województwie i 698 w Polsce, i podskoczyło w rankingu aż o 136 pozycji. To najlepszy wynik lubańskiego liceum od 2020 roku, a odznaka brązowej tarczy to potwierdzenie, że szkoła spełnia wysokie standardy edukacyjne.

Bardzo się cieszymy i przyjmujemy ten wynik z ogromną satysfakcją. Trudno nie przyznać, że matura i jej wynik są bardzo ważne, dlatego to dobre miejsce i brązowa tarcza niezwykle nas cieszą. Odbieramy to z dumą, ale przede wszystkim z takim wewnętrznym poczuciem dobrze wykonanej pracy. Działania, które podejmujemy dla młodych ludzi - lekcje, dodatkowe zajęcia, podnoszenie świadomości i przekonania, że nauka jest bardzo istotna - przede wszystkim jest przywilejem - znalazły tutaj uznanie w postaci tego wysokiego miejsca.
Gratuluję bardzo mocno nauczycielom, którzy są współtwórcami tego sukcesu i uczniom, którzy zaufali swoim wychowawcom, co zaowocowało tak pięknym wynikiem. Życzę, aby ten wynik był bezpośrednią drogą do szczęśliwego życia młodych ludzi. To wyróżnienie jest potwierdzeniem, że działamy w dobrym kierunku i czeka nas dalsza praca, aby polepszać wyniki w przyszłości. - powiedziała nam dziś Renata Czuj, dyrektorka ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Licea z regionu w rankingu wojewódzkim:
  • 11 - IV Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów im. Ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu, 161 miejsce w Polsce
  • 18 - I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu, 266 miejsce w Polsce
  • 23 - I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, 342 miejsce w Polsce
  • 24 - Publiczne Katolickie Liceum Akademickie u św. Pankracego w Jeleniej Górze, 370 miejsce w Polsce
  • 30 - II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, 479 miejsce w Polsce
  • 34 - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, 531 miejsce w Polsce
  • 43 - LO im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, 698 miejsce w Polsce
  • 55 - LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Bogatyni, 879 miejsce w Polsce
  • 56 - LO Cogito z Oddz. Dwujęzycznym w Zgorzelcu, 885 miejsce w Polsce
O rankingu

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE i egzaminu zawodowego z CKE, dane z komitetów głównych olimpiad rankingowych).
Kryteria Rankingu Liceów 2025 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Więcej o zasadach rankingu i pełną listę rankingową znajdziecie na stronie internetowej "Perspektywy".


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

tu i teraz 16.01.2025 08:35
najważniejsze uwierzyć we własny sukces! To co piszą komentatorzy absolutna prawda. non stop wycieczki często sugerowane aby wziąć w nich udział bo. ciche zastępstwa. korepetycje, korepetycje, korepetycje. bo na zajęciach wyjaśnić się nie da. "Adaś" zaskoczył. zaskoczy i was, nieprzyjemnie jak podejmiecie w nim naukę

Tomek 16.01.2025 08:13
statysty i tabelki super ale dla mnie to tylko korepetycje, zastepstwa i wycieczki

Gru 15.01.2025 20:53
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie.

lubaniAnka 15.01.2025 20:19
Lubański Mickiewicz to wylęgarnia lewactwa i pełowizmu, to szkoła bez prestiżu tylko polityczna agitka nauczycieli co potem bawią się w politykę po 4 godzinach lekcji

Strefa 15.01.2025 14:44
Lubański "Adaś" skończył się przy przeprowadzce do kompleksu. Fin.

15.01.2025 14:43
Z przykrością się patrzy na szkołę Mickiewicza. Kiedyś to było coś. Teraz to profil wycieczkowy i wiecznych korepetycji.

M. 16.01.2025 08:27
Z wycieczkami, warsztatami i innymi urozmaiceniami przesadzają, może dlatego żeby dzieciaki zainteresować bo od pandemii to coraz się mniej chce młodzieży, zwłaszcza chodzić do szkoły, widzę po frekwencji klasy moich dzieciaków. Rodzice powinni się wziąć za to a nie tylko usprawiedliwiać i ciągnąć dzieciaki na all inclusive!

Robert 15.01.2025 14:37
698 miejsce w Polsce i pani dyrektor szkoły pisze o wyróznieniu, a i jeszcze gratuluje swym nauczycielom(czego?!)! Rany co jeszcze musi się stać aby taki wynik ktoś nazwał po imieniu bez tego nowomowego ględzenia!

Łysy 15.01.2025 15:58
No nie wiem. W Polsce działa około 3167 liceów ogólnokształcących. Ogólniak w Lubaniu zajął 698 miejsce więc jest w czołowych 22% spośród wszystkich liceów ogólnokształcących w kraju. Więc na pewno nie można mówić, że jest źle

Anty 16.01.2025 08:11
Normalnie medycyna gwarantowana

Reklama
Reklama
Szczepienie
wystawa
konkurs
Magdalenki
spotkanie przy kawie
Warsztaty krawieckie
wernisaż
Reklama
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama