Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 30 kwietnia 2025 13:25
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

12-latek zasypany piachem

Przed kilkudziesięcioma minutami na płycie boiska na lubańskich kartingach wylądował Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy przylecieli po 12-latka, który około godziny 17. został zasypany piachem w miejscowości Siekierczyn.
12-latek zasypany piachem

Do wypdku doszło gdy chłopiec bawił się w miejscu z którego kiedyś wydobywano piach. Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że wykopał sobie tam jamę, a ta obsunęła się na niego gdy znajdował się w środku. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy okazało się, że matka chłopca wydobyła go własnymi siłami i prowadziła już reanimację. Po kilkunasty minutach udało się przywrócić akcję serca. Śmigłowiec wystartował o 19.45. Wcześniej, przez kilkadziesiąt minut, ratownicy w karetce pogotowia stojącej na płycie boiska starali się ustabilizować stan dziecka przed wylotem do szpitala.


12-latek zasypany piachem

12-latek zasypany piachem

12-latek zasypany piachem

12-latek zasypany piachem

12-latek zasypany piachem

12-latek zasypany piachem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

:( 14.06.2016 10:02
Jestem z rodziny tego chłopca i szlak mnie trafia jak widze w artykułach ,,Wykopał sobie jame" Po pierwsze ta dziura byla tam zawsze skoro tyle ludzi wyciągała z niej piasek nie dziwcie sie ze tam wszedł skoro nie zdawał sobie sprawy ze to zaważy na życiu.

marezo 13.06.2016 19:58
jedno nie ulega wątpliwości,zespoły ratunkowe w Polsce to profanacja tego zawodu.pewnym jest również fakt,że dotarcie do szpitala na tzw.własną rękę daje jakąś nadzieje,bo z nimi pozostaje tylko się modlić.

Tom 13.06.2016 16:41
Do rodzic. Właściciel działki jak i niektórzy urzędnicy gminy również o niej wiedzieli

Nam 13.06.2016 16:39
Do rodzic. Ta dziura z dnia na dzień została pogłębiana przez złodziei piasku. Byłem tam miesiąc temu i ten wykop nie był zagrażający zdrowiu i życiu. A więc przestań tak komentowac. A zresztą to teren prywatny więc nie mamy o czym mówic. Ciekawe czy Ty jak widzisz dziurę odrazu dzwonisz na straż pożarna. Proszę bardzo o zablokowanie komentarzy ponieważ po takiej tragedii ludzie zaczynają samosadzic

Pacjent 12.06.2016 18:28
.... i po tragedii rozpocznie się szukanie osób odpowiedzialnych za tragedię. Tylko dlaczego dopiero jak coś się stanie ?szkoda dziecka !!!! współczuję

Sansui 13.06.2016 10:27
To że był niezabezpieczony wykop to jedno a to że polskie janusze chodzili tam po piach to drugie, wywrotka piachu kosztuje kilka zł, no ale przecież nie będzie płacił, pójdzie sobie nakopie dwa wiaderka. Nikt z tych januszy nie wpadł na to że może tam wejść pies o dziecku nie wspomnę.

opr 12.06.2016 16:07
tak na pewno , wczoraj wieczorem zmarł . (*)

Anonim 12.06.2016 12:01
Chłopak rano umarł...

GIZMO 12.06.2016 13:49
Napewno?

Sansui 12.06.2016 15:19
Czasowo się zgadza, serce będzie biło ok doby bez wspomagania lekami w przypadku śmierci mózgu.

Pawel 11.06.2016 22:57
Widzialem jak jechala karetka naszego pogotowia zjeb..... i wracala to tak szybko ze straz ich dogonila juz na przestrzeni miedzy lubaniem a zareba. Bylo widac ze tak im sie bardzo spieszylo ze dzieki Bogu i reanimacji jego Mamy on jeszcze zyje.

GIZMO 12.06.2016 18:21
Debilu skąd wiesz co oni w tym czasie robili w karetce, napewno jeszcze nie wiedziałeś jak im zjechać z drogi żeby mogli szybciej dojechać.

Krzysiek 16.06.2016 14:30
Najważniejsze jest dowieźć pacjenta. Karetki po pacjenta - jadą szybko, lecz kiedy prowadzona jest wewnątrz pojazdu akcja reanimacyjna priorytetem jest zachowanie stabilizacji pojazdu aby możliwe było wykonywanie czynności ratunkowych. Przyjdzie rolnik na forum i zacznie pisać głupoty ... :)

Sansui 11.06.2016 20:31
Kilkanaście minut na masażu, ciekawe co na to chłopaka mózg, byle został na swoim miejscu.

Eska 11.06.2016 20:19
Sam nie wykopał sobie tej jamy! Mieszkam obok i wiem że ta dziura była tam od zawsze. W dalszym ciągu ludzie brali z niej piasek. Głupoty tu piszecie. I reanimacja trwała prawie godzinę!

Sansui 11.06.2016 22:21
Aczkolwiek sam do niej wszedł, to że być może widział tam ludzi tylko go do tego zachęciło.

rodzic 13.06.2016 10:47
Widziałeś i nic nie zrobiłeś. Bynajmniej nie mówię tu o samoczynnym jej zabezpieczeniu/zasypaniu. Wystarczyło poinformować odpowiednie służby i właściciel działki, na której się znajdowała musiał by ją zabezpieczyć. Lecz oczywiście takie ciche przyzwolenie panuje, że nie mnie to dot.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Na kogo głosować? Dopiero po kilku latach dowiedziałam się przypadkowo oglądając zdjęcia z sesji, gdzie Andrzej Duda (a potem Ryszard Czarnecki) klęcząc chodniku, przed Syryjką, publicznie przyjmują namaszczenie z jej rąk. Jestem w posiadaniu tych zdjęć. "Kobiety pracują, żeby się lepiej poczuć, a mężczyźni, bo muszą". Albo: "Chłopcy lubią się bawić rzeczami twardymi, które trzeba poskładać albo rozebrać, a dziewczynki lubią się bawić rzeczami miękkimi, które trzeba przytulić. I to jest tak oczywista różnica. Mężczyzna w ogóle ewolucyjnie został tak ukształtowany, żeby zajmował się sprawami strategicznymi. Ponadto mężczyźni dużo racjonalniej myślą – i to nie jest dyskryminujące – tak jest po prostu. W takiej atmosferze i w towarzystwie takich poglądów dorastał już odchodzący niedługo, Andrzej Duda. Nie może zatem dziwić jego spotkanie z syryjską mistyczką Myrną Nazzour, która namaściła czoło Andrzeja Dudy " świętymi olejami". Czyli nadmierną tłustą wydzieliną, zeskrobywaną latami z rąk tej pani. Podobnie uczynił były" kilometrowiec", Ryszard Czarnecki . Do spotkania doszło na rok przed wyborami prezydenckimi, a zorganizował je europoseł, ten do bitki i wypitki. Czyli Dominik Tarczyński. Zdjęcia są dostępne do dziś w necie. Nie widzisz, nie jedź. Nie wiesz kto to, nie głosuj na niego.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 11:54Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: WKS ŚląskTreść komentarza: Tylko nie sprzedajmy naszego Kraju a reszta jakoś się ułożyData dodania komentarza: 30.04.2025, 11:50Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: Tom7Treść komentarza: Lewacki portal.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 11:35Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Po to go wybraliData dodania komentarza: 30.04.2025, 11:29Źródło komentarza: W Lubaniu drożej, bo krócej. W Zgorzelcu kwadrans za darmo
ReklamaPowiat Lubań
Reklama