W roku 2015 przypada nam jedynie 113 dni ustawowo wolnych od pracy, jedynie bowiem w roku ubiegłym było ich o 2 więcej. O wiele słabiej niż w minionym roku wygląda sprawa przedłużanych weekendów bowiem spadek jaki notujemy w roku 2015 wynosi z 7 w 2014 do 3 w roku bieżącym, ale po kolei:
Styczeń. Pierwszy długi weekend właśnie dobiega końca, kto dobrze to zaplanował biorąc dwa dni wolnego zyskał ich aż 6. Następna taka okazja będzie dopiero w czerwcu.
W lutym i marcu nie ma dni ustawowo wolnych od pracy.
W 2015 r. Wielkanoc wypada 4-6 kwietnia, co uniemożliwia wzięcie wolnego do majówki.
Długi weekend majowy w tym roku nie zasługuje na swoją nazwę bowiem będzie wyjątkowo krótki: 1-3 maja wypada w piątek-niedzielę, tak więc zyskujemy jedynie jeden dzień wolnego.
W czerwcu jest trochę lepiej bowiem 4 obchodzimy Boże Ciało, jeden dzień wolnego da nam aż 4 dni wypoczynku. Natomiast jeśli zdecydujemy się na 4 dni urlopu 1-3 i 5 zyskamy aż 9 dni wolnego.
W lipcu nie ma dni ustawowo wolnych od pracy.
15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego niestety wypada w sobotę. Sytuację ratuje ustawodawca, który przewidział, że za dni ustawowo wolne od pracy, przypadające w weekendy możemy odebrać dzień wolny w innym terminie.
We wrześniu i październiku nie ma dni ustawowo wolnych od pracy.
Dopiero listopad daje nam jakieś możliwości, niestety nie 1 listopada bowiem wypada w niedzielę, ale już 11 to środa. Biorąc dodatkowe dwa lub cztery dni wolnego można odpocząć nawet przez 9 dni.
Boże Narodzenie w 2015 r. wypada w weekend. Jednak tu znów zyskujemy jeden dzień wolnego za drugi dzień świąt przypadający w sobotę, dlatego też dobierając jeszcze 3 dni z puli urlopowej wolnym cieszyć będziemy mogli się aż do 4 stycznia 2016 roku, gdyż Nowy Rok wypada w piątek.
Napisz komentarz
Komentarze