Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 lutego 2025 18:10
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Niewypłacane zasiłki

W dniu dzisiejszym wypada termin wypłaty zasiłków stałych w lubańskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, czyli dla wszystkich osób, którzy nie mają prawa do renty lub emerytury, a są osobami niepełnosprawnymi. Niestety nie są one wypłacane.
Niewypłacane zasiłki

Jedna z osób, która musiała z MOPS-u odejść bez pieniędzy, napisała na naszą skrzynkę mailową, aby dowiedzieć się dlaczego ma miejsce taka sytuacja.

Sytuację potwierdza dyrektor tej placówki w Lubaniu. – Rzeczywiście zwyczajowo pieniądze wypłacane są właśnie 15 dnia każdego miesiąca. Niestety Urząd Wojewódzki nie przekazał nam tych środków. Od dwóch tygodni monitujemy tę sytuacje, bo mieliśmy już informacje, że środki te mogą nie spłynąć. – mówi Beata Jurak, dyrektor MOPS w Lubaniu - Póki co nie mamy tych środków, bo nie zostały one też przekazane do Urzędu Wojewódzkiego z budżetu państwa. Podejrzewam, że jest to jedynie sytuacja przejściowa, jednak w tym momencie nie możemy powiedzieć kiedy wypłaty zostaną wznowione.

Nie jest to problem dotyczący tylko naszego miasta. Zgodnie z przepisami zasiłki wypłacone powinny zostać do końca miesiąca. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
piknik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama