Lubanianie spragnieni sportowych endorfin tłumnie korzystają z bazy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu. Ośrodek jest organizatorem wielu imprez sportowo-rekreacyjnych, choć to jedynie cześć jego działalności. Na co dzień MOSiR administruje obiektami sportowymi, współpracując jednocześnie z działającymi na terenie miasta klubami i stowarzyszeniami. Lubańskie zaplecze sportowe nie jest jednak pierwszej młodości, a wszystkie niezbędne remonty czy inwestycje to ogromne koszta.
Niezbędną koniecznością są inwestycje odnośnie polepszenia infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – podkreślała na kwietniowej sesji Rady Miasta Lubań Małgorzata Garula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Każdy obiekt wymaga inwestowania środków finansowych w celu poprawy istniejącego stanu technicznego. Hala sportowa, kryta pływalnia „Laguna”, stadion miejski przy ulicy Ludowej czy stadion Kartingi to najważniejsze obiekty sportowe w mieście, które wciąż wymagają nakładów finansowych.
Oprócz utrzymywania obiektów MOSiR chciałby też zapewnić korzystającym dodatkowe atrakcje i ma na to pewne pomysły.
W przyszłości istnieje możliwość rozszerzenia świadczenia usług na krytej pływalni poprzez montaż urządzenia do hydromasażu Jacuzzi – wanny wieloosobowej – zdradzała Małgorzata Garula. - Zaś na Stadionie Kartingi powinna znajdować się infrastruktura sportowo-rekreacyjna z kortem tenisowym, boiskiem do koszykówki, boiskiem do siatkówki, lodowisko, miasteczko rowerowe, plac zabaw, skatepark, ścianka wspinaczkowa.
Niestety mieszkańcy miasta najprawdopodobniej nie mogą liczyć na realizację tych planów w najbliższych latach. MOSiR ma w tej chwili kilka innych wysokonakładowych problemów, które dotyczą utrzymania istniejących obiektów. Mowa tu o pękniętej posadzce na hali sportowej i wymianie nawierzchni, która od powstania hali przed 20-laty była tematem krytyki. O to kiedy doczekamy się tych palących napraw zapytaliśmy dyrektor MOSiR:
Trudno jest mi powiedzieć, dlatego że najpierw musimy na to pozyskać środki finansowe. Kompleksowej modernizacji domaga się kryta pływalnia jak i hala sportowa. W tej chwili priorytetem jest wymiana nawierzchni hali, ale równie ważne jest ogrzewanie, wentylacja nawiewno-wywiewna czy poszycie hali od wewnątrz. W tym roku kończymy II etap budowy szatni dedykowanych do hali sportowej. W przyszłym roku będę lobbowała o środki na remont samej hali, a przede wszystkim nawierzchni.
Życzymy dyrektor MOSiR, aby w przyszłych budżetach znalazły się środki na omawiane podczas sesji Rady Miasta plany. Jednak o wiele ważniejszym jest, aby Rada wygospodarowała pieniądze na naprawy, które palące są już dziś. Czy tak się stanie, czas pokaże.
Tymczasem w roku bieżącym wykonany został projekt „Budowy wodnego placu zabaw przy ulicy Różanej w Lubaniu”, na który składa się wyposażenie wodnego placu zabaw w atrakcje wodne, zaprojektowanie budynku technologii wody wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym, elementami małej architektury oraz budowie infrastruktury technicznej obsługującej obiekt. Niestety nie uda się go zrealizować przed końcem sezonu letniego 2018, gdyż jego realizacja została odsunięta w czasie o czym przeczytacie TUTAJ.
Na dniach ruszyć ma też budowa boiska treningowego przy ul. Ludowej w Lubaniu, obiekt ten również będzie w administracji MOSiR. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.
Napisz komentarz
Komentarze