Mężczyźni zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.
Ponadto, podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu innych przestępstw w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych w postępowaniach karnych czynnościach procesowych, pomocnictwa w obrocie substancjami psychotropowymi, utrudniania postępowań karnych.
Policjanci uczynili sobie z procederu łapownictwa stałe źródło dochodu.
Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych. Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku.
Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała 9 stycznia 2019 roku do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.
Za zarzucone przestępstwa, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 20 lat. Dokonano także zatrzymania mienia podejrzanych na poczet zabezpieczenia majątkowego.
Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i inne jednostki Prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego.
Napisz komentarz
Komentarze