- Prowadząc działalność wydobywczo-wytwórczą w Bogatyni, spółka PGE GiEK nie zapomina, jak ważna jest także dbałość o zrównoważony rozwój na tym terenie. Nowe stacje ładownia samochodów elektrycznych są, po odbudowie elektrowni wodnej na rzece Witka, kolejnym działaniem służącym lokalnej społeczności Bogatyni i okolic. Grupa PGE, jako lider transformacji energetycznej, chce mieć swój istotny udział w rozwoju elektromobilności, która wpisuje się także w założenia funkcjonowania Południowo-Zachodniego Klastra Energii - podkreśla Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.
- Stacja ładowania pojazdów znajduje się przy bramie głównej Elektrowni Turów. W jednym czasie mogą się tu ładować cztery samochody. Uruchomiono dwie stacje: stację szybkiego ładowania Garo QC 45, która pozwala na naładowanie akumulatora pojazdu od 0 do 80 procent w czasie krótszym niż 30 minut. Druga zamontowana stacja to model Garo LS-4 i wyposażona jest w dwa gniazda Typu 2, zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych. Ładowanie na takiej stacji trwa dłużej, bo urządzenie ładuje samochody prądem zmiennym (AC), a jego moc wynosi 22 kW - dodaje Dariusz Czuk, dyrektor Elektrowni Turów.
Właścicielem i operatorem stacji ładowania jest PGE Nowa Energia, która opracowuje nowe rozwiązania i usługi wdrażane w działalności operacyjnej Grupy PGE. Jednym z kluczowych obszarów, na których obecnie koncentruje się spółka, jest elektromobilność, zarówno w zakresie rozwoju infrastruktury stacji ładowania, jak również pozostałych usług.
W lipcu i na początku sierpnia 2019 r. oprócz ładowarek przy Elektrowni Turów, PGE Nowa Energia uruchomiła również stacje ładowania w Lublinie, Jeleniej Górze i w Szczytnej w województwie dolnośląskim. Obecnie PGE Nowa Energia dysponuje ponad 50 punktami ładowania, w 14 miastach w Polsce.
Napisz komentarz
Komentarze