Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 12:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Projekt nabiera tempa

Co skrywa wnętrze Kamiennej Góry? Projekt, który jeszcze niedawno wydawał się nierealny do zrealizowania nabiera kolorów.
Projekt nabiera tempa

Autor: SMGŁ

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc odebrało pismo z Urzędu Miasta, które zawiera zgodę na rozpoczęcie prac projektowych na Kamiennej Górze. - Będziemy mogli zawieźć komplet dokumentów do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w celu uzyskania zgody na prowadzenie badań archeologicznych.  Dzięki pomocy pana burmistrza udało się przygotować teren w okolicach wykopu do przeprowadzenia badań georadarem, a lubańskie Muzeum zawnioskowało do KGHM o pomoc przy zbadaniu miejsca zawału. Do badań tego typu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, a Kombinat takowy posiada. Odległość do stabilnej struktury, od miejsca rozpoczęcia prac ma kluczowe znaczenie dla kosztów, które będą poniesione w trakcie realizacji projektu - czytamy na profilu społecznościowym SMGŁ

Pomysłodawcy projektu wpadli na pomysł stworzenia wizualizacji chodników na tle góry i mają nadzieję, że temat uda się zrealizować przy pomocy jednego ze swoich sympatyków. Do tematu wrócimy.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jestem za 15.01.2020 16:03
CIEKAWSKI CZEREP! Rysiu delikatniej. A z Ryszardem się zgodzę, oglądał wszystkie części załogi 102. Więc wie najlepiej jak działali Niemcy;)

Andrzej A. Maciaszczyk 14.01.2020 20:53
Panie Ryszardzie to co Pan piszę to czyste spekulacje . Sztolnie są upadowe więc przy wejściach jest woda . Co do minowania to totalna bzdura , zwłaszcza że byliśmy w sztolni od strony ul. Strzeleckiej .

Ryszard 14.01.2020 18:00
Jak komuś urwie ciekawski czerep to dopiero będzie krzyk. Niemcy najpierw zaminowali następnie zasypali wejścia a całe wnętrza są zalane wodą. Powodzenia życzę.

samuraj 14.01.2020 21:36
baran jesteś ok

Sebastian 14.01.2020 22:57
Dlatego prace będą objęte nadzorem patrolu saperskiego z Bolesławca, po drugie wody najwięcej jest przy wejściach, w sztolniach upadowych jest to normalne, po 50 metrach jest jej tylko 50 cm, a w głębi nie ma jej wcale. I nie chodzi tutaj tylko o ciekawość, a o stworzenie atrakcji turystycznej i ożywieniu miasta. Pozdrawiam.

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama