Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 23 stycznia 2025 18:25
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Pocovidowe warsztaty w operze

W czasie pandemii wiele osób przeszło już infekcję. Wciąż jednak jednocześnie zmaga się z jej skutkami lub powikłaniami. Pomocą dla takich osób mają być profesjonalne ćwiczenia ruchowe i oddechowe, które organizuje Opera Wrocławska w ramach akcji „Opera daje oddech”.
  • Źródło: UMWD
Pocovidowe warsztaty w operze

Autor: UMWD

Inicjatywa Opery Wrocławskiej to seria warsztatów dla osób, które przeszły COVID-19 i borykają się z problemami oddechowymi. Ich celem jest poprawienie samopoczucia, zlikwidowanie trudności oddechowych i poprawienie komfortu codziennego funkcjonowania. Akcja prowadzona jest we współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, którego specjaliści będą czuwać nad jej realizacją. Cały program fizjoterapii układu oddechowego, obejmujący specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne, został przygotowany po konsultacjach z lekarzami.

To doskonały pomysł, który z pewnością pomoże wielu pacjentom, którzy mają COVID już za sobą. Uruchomiliśmy poradnie we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Cieszę się, że również Opera dołącza do wspólnych działań  - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Artyści doskonale wiedzą, że świątynią ciała jest przepona, której używają do wydobycia dźwięków. Wiedzą, jak ćwiczyć, żeby dobrze oddychać. Chcemy się tą wiedzą z Państwem dzielić. Dlatego z całą serdecznością zapraszamy wszystkich do naszej Opery na warsztaty, które nie tylko wzmocnią mięśnie i pomogą przywrócić pełny oddech, ale też, dzięki muzyce, poprawią samopoczucie. Będzie serdecznie, zdrowo i pięknie - zapewnia dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska.

Warsztaty będą się odbywać trzy razy w tygodniu i poprowadzą je Anna Szopa – Balet Opery Wrocławskiej (część ruchowa) i Aleksandra Malisz - Chór Opery Wrocławskiej (część oddechowa). Wszystko odbywać się będzie przy akompaniamencie fortepianu. Do programu „Opera daje oddech” można zgłaszać się poprzez e-mail [email protected] lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Z inicjatywy Samorządu Województwa Dolnośląskiego w regionie powstały cztery poradnie dla pacjentów po Covid-19 - we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W placówkach realizowane są kompleksowe badania pozwalające ocenić stan zdrowia pacjenta.

Od dziś osoby zmagające się z powikłaniami po zarażaniu koronawirusem oprócz specjalistycznej pomocy udzielanej w poradniach pocovidowych, które uruchomiliśmy na Dolnym Śląsku, mogą skorzystać z niecodziennej formy rehabilitacji oddechowej prowadzonej przez artystów Opery Wrocławskiej. Warsztaty wokalne dla osób po chorobie COVID-19 to bardzo ciekawa inicjatywa. Pomimo tego, że zajęcia są prowadzone w formie zabawy to są one konsultowane ze specjalistami z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, którzy czuwają nad tym, żeby oprócz poprawy samopoczucia zajęcia te miały realny wpływ na poprawę stanu zdrowia osób zmagających się z problemami oddechowymi - dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
WOSP bieg
WOŚP MOSiR
WOŚP Olszyna
WOŚP Lubań
WOŚP Gmina Lubań
wosp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Ćwierć mrówki, Mrówka Cała, Złoty Melon, Feel Mint Production, Jasna Sprawa, Boscata ..... tak właśnie robi Juras kasę, kilka firemek, przerzucanie kosztów, jedna firma Owsiaka zleca prace drugiej firmie Owsiaka. Na końcu okazuje się że z każdej wrzuconej złotówki do puszki na cel statutowy idzie tylko 50%, cała reszta do kieszeni Owsiaka i rodziny.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 13:26Źródło komentarza: Bezpieczna zbiórka podczas 33. Finału WOŚP. Policja przypomina zasadyAutor komentarza: wowTreść komentarza: Ale macie problem, typowo polski. Dawać kto chce, ile chce i nawet więcej - można pożyczyć w Providencie czy Bocianie. Wasza sprawa i Wasza wola. Nie mieszajcie poglądów politycznych z tym dawaniem i nie uzależniajcie leczenia od wspierania Owsiaka.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 12:56Źródło komentarza: Bezpieczna zbiórka podczas 33. Finału WOŚP. Policja przypomina zasadyAutor komentarza: RealistaTreść komentarza: Redemptor nie rżnij głupa. Wali mnie to skąd SOR ma sprzęt, całe życie płacę składkę zdrowotną i leczenie mam z tego tytułu a nie dlatego że raz w roku wrzucę kilka złotych do puszki. Ty nie głosowałeś na prezydenta Dudę więc zgodnie z Twoją durnowatą logiką nie skorzystasz z leczenia w szpitalu który dostał dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Fundusz Medyczny to mechanizm finansowy ustanowiony na mocy ustawy z dnia 7 października 2020 r. o Funduszu Medycznym (Dz. U. z 2020 r., poz. 1875 z późn. zm.), który powstał z inicjatywy Prezydenta RP, we współpracy z Ministrem Zdrowia.Data dodania komentarza: 23.01.2025, 12:53Źródło komentarza: Bezpieczna zbiórka podczas 33. Finału WOŚP. Policja przypomina zasadyAutor komentarza: KorwinistaTreść komentarza: Bredzisz mordeczko mniej pisz i mniej czytaj "rzeczy" w telefonie rusz się i zrob coś dla siebie lub innychData dodania komentarza: 23.01.2025, 12:01Źródło komentarza: Bezpieczna zbiórka podczas 33. Finału WOŚP. Policja przypomina zasady
ReklamaPowiat Lubań
Reklama