Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 25 listopada 2024 18:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Czarodziejskie okno w OWD

Dzięki środkom pochodzącym z budżetu miasta Lubań, przeznaczonym na profilaktykę i przeciwdziałanie uzależnieniom, dzieci ze świetlicy w Ośrodku Wsparcia Dziennego wzięły udział w warsztatach „Czarodziejskie okno”.
  • Źródło: OWD
Czarodziejskie okno w OWD

Autor: OWD

Hubert Giezek z Centrum Profilaktyki i Psychoedukacji „Progres” z Wrocławia przeprowadził warsztaty profilaktyczne o tematyce jakże istotnej dla dzieci i młodzieży w czasach postępującej technologii i wszechobecnego Internetu.

Czym jest cyberprzemoc jak chronić się przed zagrożeniami w sieci i gdzie mogą szukać pomocy w przypadku, gdy staną się ofiarami cyberprzemocy. Takie informacje przekazane w rzetelny i atrakcyjny dla dzieci sposób pozwolą na bezpieczniejsze korzystanie z sieci, a przede wszystkim poszerzyły świadomość zagrożeń jakie mogą na nie czyhać. Istotną częścią warsztatów było poruszenie tematu uzależniania od gier komputerowych a także strat ponoszonych przez osoby spędzające zbyt dużo czasu przed komputerem.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Katecheta 16.07.2021 21:09
15 lipca 1961 roku Sejm PRL przyjął uchwałę, na mocy której ze szkół zostało usunięte nauczanie religii. Uchwała ta była głównym narzędziem w rękach władz, które posłużyć miało do jak największej oświaty polskiego społeczeństwa. Jeszcze w listopadzie tego samego roku minister oświaty i wychowania wydał instrukcję przewidującą tryb postępowania w stosunku do księży proboszczów, którzy nie chcieli rejestrować terenowych punktów katechetycznych oraz którzy odmawiali pisania sprawozdań z prowadzonej katechizacji. I po jaką świętobliwą zarazę naukę religii w szkołach przywrócono w roku 1990?

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama