Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 15:25
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Czarodziejskie okno w OWD

Dzięki środkom pochodzącym z budżetu miasta Lubań, przeznaczonym na profilaktykę i przeciwdziałanie uzależnieniom, dzieci ze świetlicy w Ośrodku Wsparcia Dziennego wzięły udział w warsztatach „Czarodziejskie okno”.
  • Źródło: OWD
Czarodziejskie okno w OWD

Autor: OWD

Hubert Giezek z Centrum Profilaktyki i Psychoedukacji „Progres” z Wrocławia przeprowadził warsztaty profilaktyczne o tematyce jakże istotnej dla dzieci i młodzieży w czasach postępującej technologii i wszechobecnego Internetu.

Czym jest cyberprzemoc jak chronić się przed zagrożeniami w sieci i gdzie mogą szukać pomocy w przypadku, gdy staną się ofiarami cyberprzemocy. Takie informacje przekazane w rzetelny i atrakcyjny dla dzieci sposób pozwolą na bezpieczniejsze korzystanie z sieci, a przede wszystkim poszerzyły świadomość zagrożeń jakie mogą na nie czyhać. Istotną częścią warsztatów było poruszenie tematu uzależniania od gier komputerowych a także strat ponoszonych przez osoby spędzające zbyt dużo czasu przed komputerem.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Katecheta 16.07.2021 21:09
15 lipca 1961 roku Sejm PRL przyjął uchwałę, na mocy której ze szkół zostało usunięte nauczanie religii. Uchwała ta była głównym narzędziem w rękach władz, które posłużyć miało do jak największej oświaty polskiego społeczeństwa. Jeszcze w listopadzie tego samego roku minister oświaty i wychowania wydał instrukcję przewidującą tryb postępowania w stosunku do księży proboszczów, którzy nie chcieli rejestrować terenowych punktów katechetycznych oraz którzy odmawiali pisania sprawozdań z prowadzonej katechizacji. I po jaką świętobliwą zarazę naukę religii w szkołach przywrócono w roku 1990?

Reklama
Reklama
Reklama
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KatonTreść komentarza: Ateiści nie są tak zdemoralizowani jak katolicy! Fals - obłuda i hipokryzja to cechy tych wyznawców. Historia i życie współczesne dostarczają tego wystarczające dowody.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:37Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: Krycha-MychaTreść komentarza: Słusznie! Ksiądz może to i dzieci mogą kolędować po kasę...Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:35Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: RedemptorTreść komentarza: Wielebny! Nie dyskutuję z laikami w tym temacie bo nie miejsce i szkoda czasu i nie ma gwarancji że cokolwiek są w stanie zrozumieć. Przestępstwa zniesławienia i zniewagi należą do grupy przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej. Stanowią one przejaw ochrony życia prywatnego, zagwarantowanej w art. 47 Konstytucji. Przestępstwa te jakkolwiek mogą się wydawać podobne, różnią się w sposób zasadniczy, stanowić dwa odrębne typy czynów zabronionych pod groźbą kary. Zniesławienie związane jest przede wszystkim z działaniami mającymi poniżyć jednostkę w opinii publicznej. Zniewaga związana jest natomiast z okazaniem pogardy drugiej osobie. Przedmiotem ochrony przestępstwa zniesławienia jest godność, dobre imię, świadomość własnej wartości i szacunek do samego siebie. W przypadku zniewagi przedmiotem ochrony jest przede wszystkim cześć człowieka. Zatem - trzeba się zdecydować jaki zarzut i na jakiej podstawie postawić. Jest też problem: katolik czy katoliczka.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 12:33Źródło komentarza: Cukierki z igłami pojawiły się też w naszym regionieAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Dzięki temu pijakowi wzrosną składki OC .Data dodania komentarza: 5.11.2024, 11:34Źródło komentarza: Lubań. Pomnik po niedzielnym wypadku nieposprzątany, dlaczego?
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama