Powodem częstych zdarzeń drogowych w tym miejscu jest wzniesienie, na którym droga krajowa skręca lekkim łukiem. Pojazdy jadące z dużą prędkością w kierunku Lubania, zdarza się, że na wzniesieniu tracą przyczepność - w efekcie kierowcy tracą kontrolę nad swoimi bolidami i lądują w przydrożnych rowach.
Jeden z naszych czytelników przesłał nagranie, na którym widać jak dochodzi do podobnych zdarzeń.
Witam, czytając Wasz artykuł o dachującym BMW przypomniał mi się incydent z grudnia ubiegłego roku (filmik w załączniku) jak jadąc w kierunku Lubania mijało nas auto którego kierowca najwidoczniej się gdzieś śpieszył. Czy w tym miejscu musi stanąć kolejny przydrożny krzyż żeby ktoś w końcu zareagował??
Na nagraniu z wideorejestratora możemy zobaczyć zachowanie jednego z kierowców, który wykorzystując, że na długiej prostej przed wzniesieniem ma niczym nieograniczoną widoczność, decyduje się wyprzedzać na trzeciego łamiąc zakazy wyprzedzania i przekraczając dopuszczalną w tym miejscu prędkość. Tym razem wszystko dobrze się skończyło, jednak nie wszyscy mają szczęście w tym miejscu. Świadectwem są stojące tam przydrożne krzyże.
Ten sam czytelnik wysłał nam nagranie z wideorejestratora, zarejestrowane tego samego dnia w miejscu oznaczonym jako Czarny Punkt na DK30 w Olszynie. Kierowca innego auta wyprzedza na skrzyżowaniu, gdzie również zginęli ludzie.
Zgubnym dla piratów drogowych jest fakt, że wideorjestratory w autach są coraz bardziej popularne, a jak wynika z danych przekazanych przez policję akcja STOP AGRESJI DROGOWEJ cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku na adres policji zostało przesłanych niemal 24,8 tys. nagrań niebezpiecznych zachowań na drogach, to o 50% więcej niż w roku 2020.
Rekord padł w województwie mazowieckim - 5394, ale na drugim miejscu była komenda Policji we Wrocławiu, która otrzymała 4305 takich nagrań. Najmniej filmów otrzymała komenda w Białymstoku – 359.
Link do skrzynki Stop Agresji Drogowej znajduje się na stronie każdej komendy Policji w Polsce.
Napisz komentarz
Komentarze