Szczery entuzjazm. Nieukrywana radość. Niesłabnąca energia. Pozytywnych emocji i radości z życia możemy uczyć się od osób ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych.
Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Lubaniu. Poziom przeglądu był niezwykle wysoki a towarzyszące każdemu występowi gromkie brawa stanowiły najbardziej trafną ocenę – ocenę publiczności, która reagowała niezwykle żywiołowo. Reakcje publiczności były bardzo naturalne i szczere.
Celem festiwalu była prezentacja umiejętności artystycznych osób z niepełnosprawnością intelektualną, połączona z integracją i zabawą. Organizatorom wydarzenia zależało na tym aby przełamać stereotypy w stosunku do osób niepełnosprawnych panujące wśród osób zdrowych.
Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu w wydarzeniu uczestniczyli:
- Zespół Placówek Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Lwówku Śląskim;
- Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze;
- „Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubaniu przy TPD”;
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu;
- Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie;
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wojcieszowie;
- Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu.
Wszystkie zespoły zaprezentowały się znakomicie. Nie brakowało wzruszeń, podziękowań, gratulacji i oczywiście wspólnie odśpiewanego hymnu "Razem".
To bardzo dobra inicjatywa. Pandemia przerwała te wszystkie dobre rzeczy, które integrowały dzieci i młodzież, również tą z ośrodków specjalnych. Cieszę się, że to jest kontynuowane. - mówił Zbigniew Zjawin, starosta lubański.
Napisz komentarz
Komentarze