Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 5 listopada 2024 13:20
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

KGHM Letni Bieg Piastów 2024. Dwunasty raz w Górach Izerskich!

12, 22 i 50 km – to dystanse, na których 24 i 25 sierpnia zostanie rozegrany 12 KGHM Letni Bieg Piastów. Trasy prowadzą przez piękne zakątki Gór Izerskich, a start i meta usytuowane będą na terenie Dolnośląskiego Centrum Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie.
KGHM Letni Bieg Piastów 2024. Dwunasty raz w Górach Izerskich!

Autor: Bieg Piastów

Izerskie trasy, znane w dużej mierze w zimowych treningów, wycieczek i startów na nartach biegowych, doskonale nadają się do biegania bez nart. To na nich kilka lat temu formę szlifowały, przed wyjazdem na grecki Spartathlon, znakomite ultraski Patrycja Bereznowska i Aleksandra Niwińska (obie wygrały na dystansie ultra Letniego Biegu Piastów). Na zgrupowania do Jakuszyc latem przyjeżdżał rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, a swoje grupy trenował tu także wielokrotny mistrz Polski w różnych konkurencjach biegowych Dariusz Kruczkowski.

Uczestnicy najkrótszego dystansu 12 KGHM Biegu Piastów zmierzą się z 12-kilometrową, wymagającą, ale ciekawą krajoznawczo trasą, na której zdobędą kultowy Samolot (nazwa pochodzi od samolotu, który rozbił się tu podczas II wojny światowej), zobaczą urokliwą, graniczną (z Czechami) rzekę Izerę, przelecą piękną trasę Spacerową z Jakuszyc na Orle. Finiszować będą na stadionie DCS Polana Jakuszycka, gdzie czekać na nich będą prysznice, szatnie i smaczny catering.

Tę samą trasę pokonają startujący w Marszu Nordic Walking. Uczestnicy półmaratonu na dystansie 22 km ominą wprawdzie Samolot, ale poznają dość szybką i zatopioną w dużej mierze w lesie trasę wokół Koziego Grzbietu, jak również starą Szklarską Drogę, zwaną także Elektrownią Turów, by do mety pomknąć słynnym także wśród narciarzy biegowych i rowerzystów Dolnym Duktem.

I wreszcie specjalność dla twardzieli: Jakuszycki Ultramaraton na 50 km. W menu między innymi niezwykle widowiskowy Wysoki Kamień, intrygujący Zakręt Śmierci, mokra zwykle, a czasem także pełna błota, Woda Mineralna, dająca w kość trasa Bez Łaski, przepiękny Jagnięcy Jar, szalony zbieg z Rozdroża pod Kopą na Rozdroże Izerskie, techniczne podejście na Rozdroże pod Zwaliskiem…. To tylko kilka atrakcji tej niesamowitej trasy, uważanej słusznie nie tylko za atrakcyjną widokowo, ale też za idealną na debiut w długim biegu w górach. 

Organizatorem 12 KGHM Letniego Biegu Piastów jest grupa pasjonatów ze Stowarzyszenia Bieg Piastów przy wsparciu sponsorów, partnerów, wolontariuszy i społeczności lokalnej. Ważną częścią zawodów są oczywiście krótkie biegi dla dzieci. Bardzo wygodną bazą zawodów jest DCS Polana Jakuszycka. 

W programie towarzyszącym atrakcyjnie zapowiadają się ekologiczne warsztaty edukacyjne przygotowane we współpracy z Nadleśnictwem Szklarska Poręba i Nadleśnictwem Świeradów-Zdrój, jak również expo, czyli stoiska producentów sprzętu sportowego.

Sponsorem Tytularnym 12 KGHM Letniego Biegu Piastów jest KGHM Polska Miedź S.A., a Sponsorem Generalnym: PKO Bank Polski. Głównym Patronem Medialnym jest Program I Polskiego Radia. Partnerami Technicznymi są Brubeck i Salomon. Partnerami są OSHEE, Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Nadleśnictwo Świeradów-Zdrój, Interferie S.A. Coconaut, Miasto Szklarska Poręba, Miasto Jelenia Góra, Dolny Śląsk i Termy Cieplickie. Patronem medialnym jest portal biegigorskie.pl.

Zapisy otwarte są na www.bieg-piastow.pl


Program zawodów

24 sierpnia, sobota

9:00 START Ultramaraton Jakuszycki 

9:30 START Wyprawa Zuchów 1 km 

10:00 START Półmaraton Jakuszycki 


25 sierpnia 2024, niedziela 

9:30 START Bieg Przedszkolaka 500 m

10:00 START Jakuszyckiej Dwunastki 

10:15 START Marszu Nordic Walking


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nadia 11.08.2024 19:19
Olimpiada przechodzi do historii. Dla sportu polskiego to klęska - pod rządami PiS. Polska na 42 miejscu a przed nami takie "potęgi" jak: Uzbekistan, Irlandia, Gruzja, Czechy, Azerbejdżan czy Algieria... Zaniedbany sport na całej linii, kajakarki na własny koszt na zgrupowania same sobie musiały organizować, podobnie w kolarstwie halowym, w związku szermierczym intrygi i podjazdy, szukanie sponsorów... Orlen pakuje kasę w piłkarzy - nie bacząc że to najbardziej medialnie i finansowo zdemoralizowana kasta roszczeniowa. Srebrna medalistka w boksie mieszka w "kurniku" - może teraz znajdzie się dla niej lokal i odpowiednie warunki do trenowania. Ale w ministerstwie sportu za czasów Kaczkodana najważniejsze były imprezy, promocje polityków szeroko pojętej prawicy i pielgrzymki na Jasną Górę.

Nadia 10.08.2024 13:35
Ludzie! Rodacy! kto pozwolił, z kim konsultował...? Po co ta belwederska oferma pojechała do Paryża kibicować naszym siatkarzom. Przecież na nim ciąży klątwa i przynosi pecha - gdzie się tylko pojawi.

Albin_Gumka 10.08.2024 09:49
Przy okazji Olimpiady zaczyna się dyskusja nad stanem naszego narodowego sportu. Okazuje się że ta "klęska" to efekt PiS-owskiej polityki przez ostatnie 8 lat ich rządów. Minister od sportu zajmował sie przede wszystkim polityką (organizowaniem pielgrzymek i bogobojnych festynów partyjnych) a nie sportem. Okazuje się że teraz prawda wyszła - wielu dziedzinach (kajakarstwo, wielobój, piłka plażowa, boks, zapasy, szermierka...) zawodnicy musieli sami dbać o sponsorów. Pakowano (Orlen i inni) kasę piłkarzom mimo, że efekty - wiadomo jakie... No ale skoro prezes nawet na rowerze nie jeździ i nie chodzi (spacery) tylko go wożą i cala ta zgnuśniała reszta... to co się dziwić. Szkoda że ten nasz nieudany prezydent nie doznał wcześniej w jakiegoś objawienia i nie pobudził kogo trzeba do działania. 38 milionowy kraj na końcu stawki medalowej... Wstyd! Ale nie ważne jaka będzie ... byle była katolicka! Tylko żę oganianie krzyżem much na stadionach nie wiele pomaga w osiąganiu dobrych wyników.

eRnestyna 09.08.2024 21:24
Biegi nam - poza jedną na 400 m Natalią Kaczmarek - nie wychodzą na Olimpiadzie. A co ciekawe - Szwajcarki walczą z Australijkami o medal brązowy w piłce plażowej - a przecież w Szwajcaria nie ma ani metra plaży. U nas 500 km plaży - a zespołu w siatce plażowej nie ma na olimpiadzie.

Pytający 12.08.2024 08:36
Ty tak na poważnie czy to sarkazm?. Od kiedy to w siatkówkę plażową trzeba grać na plaży?. Przecież wystarczy piasek, a nazwa "siatkówka plażowa" mogła by być zastąpiona "siatkówka piaskowa", tylko że to gorzej brzmi.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
wystawa
konkurs poetycki
11 listopada
manukultura
Wędrowiec
11 Listopada
Chagall
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama