Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 30 kwietnia 2025 13:21
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Policjant, który mi pomógł

Od 2008 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł". Istota przedsięwzięcia polega na wyróżnieniu funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom doznającym przemocy w rodzinie, ponadto zaangażowani są w budowanie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pn.” Policjant, który mi pomógł” od pierwszej edycji objęty jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
Policjant, który mi pomógł

Procedura zgłaszania policjantów do każdej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”, odbywa się przez cały rok, z wykorzystaniem formularzy zgłoszeniowych, które bezpośrednio wpływają do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ „Niebieska Linia” w Warszawie.

Kandydatów do X edycji, zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszać mogą osoby indywidualne, organizacje i instytucje (z wyjątkiem Policji) do 31 maja 2017 r. Osoby zgłoszone po tym terminie przechodzą do kolejnej edycji.

Laureatów konkursu wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Pogotowia „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich dwóch edycji oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych. Liczba zgłoszeń odnoszących się do poszczególnych kandydatur stanowi tylko jedno z kryteriów oceny. Przede wszystkim pod uwagę bierze się zaangażowanie kandydatów w działania na rzecz wdrażania w środowiskach lokalnych systemowych rozwiązań w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ich doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom doznającym przemocy.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach przedsięwzięcia wyróżnionych zostało łącznie 45 funkcjonariuszy reprezentujących jednostki organizacyjne Policji na terenie całego kraju. Funkcjonariusze Ci reprezentowali zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną Policji. Poza wysoką oceną społeczną służby policjanci ci posiadają wyróżniającą opinię służbową, co każdorazowo było potwierdzone stanowiskiem przełożonych i podkreślane podczas gali wręczenia nagród.

Przedsięwzięcie to od pierwszej edycji objęte zostało patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, a gala wręczenia nagród wpisana została w scenariusz centralnych obchodów Święta Policji.

Wręczenie wyróżnień laureatom X edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” odbędzie się podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Na potrzeby konkursu funkcjonuje strona internetowa o adresie www.policjant.niebieskalinia.pl, a na stronie internetowej www.policja.pl podwieszony został baner promujący przedsięwzięcie.


Policjant, który mi pomógł

Policjant, który mi pomógł

Policjant, który mi pomógł

Policjant, który mi pomógł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja tylko tak:Treść komentarza: Na kogo głosować? Dopiero po kilku latach dowiedziałam się przypadkowo oglądając zdjęcia z sesji, gdzie Andrzej Duda (a potem Ryszard Czarnecki) klęcząc chodniku, przed Syryjką, publicznie przyjmują namaszczenie z jej rąk. Jestem w posiadaniu tych zdjęć. "Kobiety pracują, żeby się lepiej poczuć, a mężczyźni, bo muszą". Albo: "Chłopcy lubią się bawić rzeczami twardymi, które trzeba poskładać albo rozebrać, a dziewczynki lubią się bawić rzeczami miękkimi, które trzeba przytulić. I to jest tak oczywista różnica. Mężczyzna w ogóle ewolucyjnie został tak ukształtowany, żeby zajmował się sprawami strategicznymi. Ponadto mężczyźni dużo racjonalniej myślą – i to nie jest dyskryminujące – tak jest po prostu. W takiej atmosferze i w towarzystwie takich poglądów dorastał już odchodzący niedługo, Andrzej Duda. Nie może zatem dziwić jego spotkanie z syryjską mistyczką Myrną Nazzour, która namaściła czoło Andrzeja Dudy " świętymi olejami". Czyli nadmierną tłustą wydzieliną, zeskrobywaną latami z rąk tej pani. Podobnie uczynił były" kilometrowiec", Ryszard Czarnecki . Do spotkania doszło na rok przed wyborami prezydenckimi, a zorganizował je europoseł, ten do bitki i wypitki. Czyli Dominik Tarczyński. Zdjęcia są dostępne do dziś w necie. Nie widzisz, nie jedź. Nie wiesz kto to, nie głosuj na niego.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 11:54Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: WKS ŚląskTreść komentarza: Tylko nie sprzedajmy naszego Kraju a reszta jakoś się ułożyData dodania komentarza: 30.04.2025, 11:50Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: Tom7Treść komentarza: Lewacki portal.Data dodania komentarza: 30.04.2025, 11:35Źródło komentarza: Wybory 2025. Na kogo zagłosują młodzi? I czy w ogóle chcą iść na wybory?Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Po to go wybraliData dodania komentarza: 30.04.2025, 11:29Źródło komentarza: W Lubaniu drożej, bo krócej. W Zgorzelcu kwadrans za darmo
ReklamaPowiat Lubań
Reklama