Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 25 kwietnia 2025 06:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowogrodziec. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W miniony weekend pijany 34-latek doprowadził do kolizji drogowej. Nie zamierzał ponieść konsekwencji i próbował uciec.
Nowogrodziec. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Autor: KPP Bolesławiec

W miniony weekend w środku nocy na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowogrodziec doszło do kolizji drogowej. Sprawca zdarzenia chciał uciec pieszo, ale mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który nie był uczestnikiem zdarzenia, zareagował i powstrzymał kierowcę. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymał sprawcę kolizji i sprawdzili jego trzeźwość i kartotekę. 

34-latek z gminy Nowogrodziec był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdu wydany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Podejrzany odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. - poinformowała asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska, rzecznik prasowa KPP w Bolesławcu.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a jego auto policja zabezpieczyła na poczet przyszłych kar.  

Mieszkańcowi naszego powiatu gratulujemy reakcji i dziękujemy za pomoc w zatrzymaniu pijanego kierowcy! - podsumowała policjantka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hebel 20.11.2024 17:18
Przed północą czyli po 21szej pod Fiamp'em (franczyza podobna do Żabki) na okrągło i cięgiem takie scenki się ogląda: zajechać po piwku czy kilku piwkach czy po póbasie, kupić flachę czy piwka na utrwalacz. Czasami nawet golnąć i z piskiem opon ruszyć dalej.

Okoliczny 19.11.2024 22:48
Pijany kierowca w Nowogrodźcu? To miasteczko to Mekka i Medyna pijanych kierowców. Tam patrole potrzebne i kontrole; kontrole, kontrole i patrole. Tam łatwo sobie zrobić wynik jak chodzi o łapanie pijaków, ććpónuw i zakazowców albo i 3 czy 4 w jednym.

Reklama
Reklama
Kobiety Kobietom
Zajęcia korekcyjne
warsztaty
rajd rowerowy
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Henryk.z cisaTreść komentarza: Słabo to wyglada Henryków potrafi zrobić szoł lubań nieData dodania komentarza: 25.04.2025, 05:57Źródło komentarza: Lawa 2025. Znamy główne gwiazdy Dni LubaniaAutor komentarza: AndreTreść komentarza: To po co ta unia nakazy i zakazy kontrole na granicy chyba jest gorzej niż jak wchodziliśmy do tej teraz pseudo Unii.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:42Źródło komentarza: Granica znów stoi. Korek na A4 sięgnął 15 km, zablokowane także inne przejściaAutor komentarza: HonzaTreść komentarza: Przy okazji - czy w tym temacie też wielebne mniszki coś tam macie? Bolesne milczenie Kościoła. Za drzwiami pralni sióstr magdalenek działa się tragedia... 10 pralni Św. Marii Magdaleny pod opieką katolickich zakonów prało brudną bielizną w Irlandii w latach 1922-96. Państwo, Kościół lub rodziny wysłały do obozów pracy 10 000 kobiet wbrew ich woli. W konserwatywnej Irlandii azyle sióstr magdalenek były powszechnie akceptowaną przez społeczeństwo i władze instytucją, która pozwalała pozbyć się niewygodnych („upadłych”). „Pralnie” zaczęły znikać wraz ze zmianami w życiu społecznym, a także, kiedy przestały być opłacalne. Ostatni azyl zamknięto 25 września 1996 roku.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 21:31Źródło komentarza: Wystawa "Przetrwać na przekór losowi"Autor komentarza: YettiTreść komentarza: Nie zapisał się ten Santo Subito zbyt chlubnie w tym swoim pontyfikacie, a jeszcze mu nasz Duduś zafundował dzień żałoby. Tymczasem 1. Nie wskazał Rosji jako agresora a miał okazję jako - niby prawy chrześcijanin; 2. Nie udostępnił archiwów w sprawach pedofilów i innej maści seks dewiantów; 3. Nie wyeliminował z szeregów kapłaństwa zboczeńców seksualnychData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:08Źródło komentarza: Papież Franciszek nie żyje. Świat żegna Ojca Świętego
ReklamaPowiat Lubań
Reklama