Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 14 stycznia 2025 11:00
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Prawo Murphiego w praktyce. Bał się, że coś pójdzie źle... i tak się stało

Zgodnie z Prawem Murphiego, jeśli coś może pójść nie tak, na pewno tak się stanie. Przekonał się o tym 33-latek z powiatu lwóweckiego, który miał powody do stresu, gdy na zaśnieżonej drodze napotkał policyjny radiowóz.

Autor: KPP Lwówek Śląski

W sobotę wieczorem 33-letni kierowca opla, mijając policyjny radiowóz na zaśnieżonej drodze, lekko się zestresował, bo bał się, że coś może pójść nie tak. Nerwy i chwila nieuwagi spowodowały, że w kluczowym momencie najechał na krawężnik. W ten sposób stracił panowanie nad samochodem i przerysował bok radiowozu. Można pomyśleć, że to tylko drobna kolizja, jednak dalszy przebieg wydarzeń pokazał, że 33-latek miał znacznie więcej powodów, by się stresować niespodziewanym spotkaniem.

Na miejsce kolizji szybko przybyli kolejni policjanci, by wyjaśnić sytuację. Kiedy kierowca został poddany badaniu alkomatem, wszystko stało się jasne – w jego organizmie wykryto blisko 0,9 promila alkoholu. W takiej sytuacji nie było mowy o zakończeniu sprawy zwykłym mandatem.

Teraz 33-latek z powiatu lwóweckiego odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Grożą mu poważne konsekwencje – do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu powodujemy poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. - przypomina lwówecka policja.

Wobec 33-latka Prawo Murphiego zadziałało bezbłędnie – wszystko, co mogło pójść źle, poszło źle. Ten przypadek powinien przypominać, że wsiadanie za kierownicę pod wpływem, to zły pomysł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hebel 13.01.2025 23:52
Pod wpływem, takie ogólne określenie wszędzie pasuje czy do 0,08‰ czy do 0,2‰ czy do 0,5‰ czy 0,9‰ czy 2,1‰ Tymczasem w praktyce obowiązują progi zawartości oficjalne i Uwaga! umowne też!! - poniżej! 0,1‰ zawartość śladowa może być fizjologiczna nawet. - do 0,2‰ włącznie jedziemy dalej tyle możemy mieć legalnie. - do 0,5‰ włącznie to jest stan po użyciu alkoholu będący wykroczeniem. - powyżej 0,5‰ jest to stan nietrzeźwości będący dla odmiany przestępstwem i już 0,8‰ spełnia te warunki z nawiązką. Ale co to jest 0,8‰ czy nawet cały promil, czyli jeden koń, w kraju o naszym klimacie(sory, że przypominam) Często zdarza się sporo więcej i tu wchodzi (cały na biało) próg nieoficjalny, nie ujęty w przepisach, ale stosowany w każdym sądzie i zawsze z sukcesem!! - próg powyżej 2‰ to granica po której sąd wstaje z krzesła, żeby dosięgnąć górnej półki z wyrokami. Zasądzana jest odsiadka. Za pierwszym razem w {zawiasach} za każdym następnym razem już nie w zawiasach, już nie...

Reklama
Reklama
bal Mickiewicz
gry
u Bukowińczyków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama