Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 listopada 2024 06:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Jak ze zwykłej studentki zrobić prawdziwą bizneswoman?

Polska jest krajem, w którym kobiety nie mają szans na zrobienie kariery biznesowej? W żadnym wypadku. Według danych Eurostatu w naszym kraju blisko 40% stanowisk kierowniczych zajmują właśnie kobiety. Plasuje nas to na drugim miejscu w całej Unii Europejskiej, za Łotwą. Mimo to robić karierę zawsze mogłoby być Polkom łatwiej.
Jak ze zwykłej studentki zrobić prawdziwą bizneswoman?

Autor: Pixabay

„Jesteśmy już na dobrej drodze, ale […] kobiety jeszcze ciągle mówią o tym, że jest szklany sufit czy lepka podłoga. Musimy […] przede wszystkim podjąć działania wspierające, pomagać kobietom” - stwierdza w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Monika Borzdyńska, dyrektor ds. komunikacji i promocji, rzecznik prasowy PGE Narodowego.

Kobiety w Polsce z pewnością są coraz bardziej przedsiębiorcze i otwarte na robienie kariery zawodowej. Nie boją się zakładać własnych biznesów ani szukać nowych wyzwań w pracy. Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie młode Polki są nastawione głównie na odniesienie sukcesu zawodowego. Jak pokazuje badanie platformy „Kierunek - Kobieta Biznesu”, duża grupa studentek w małych ośrodkach akademickich to tradycjonalistki, które chcą bardziej realizować się w życiu rodzinnym, co nie musi być rzecz jasna jednoznaczne z rezygnacją z kariery - po prostu nie stoi ona u nich na pierwszym miejscu. Być może po części wynika to z tego, że w mniejszych miejscowościach jej robienie jest trudniejsze niż w dużych miastach. Warto w każdym razie podejmować działania, które mogą tym kobietom realizowanie się zawodowo ułatwić.

„Z naszych analiz wynika, że studentki w małych miejscowościach mają małe możliwości rozwoju. Dlatego też przeprowadziliśmy badania - chcieliśmy, żeby program rozwojowy był skrojony właśnie dla nich, żeby to był taki program, który odpowie na ich potrzeby. Naszym celem jest rozwój tych młodych kobiet. Chcemy im pokazać przez przykład, że są kobiety przedsiębiorcze, mogące być liderkami biznesu i zainspirować do tego rozwoju. Przeprowadzimy szereg wykładów, na których pokażemy, jak rozwijać karierę. Najambitniejsze studentki zaprosimy do udziału w programach mentoringowych, szkoleniowych, stażach” - mówi Agnieszka Kłos, przewodnicząca platformy „Kierunek – Kobieta Biznesu”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama