Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 27 listopada 2024 22:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

AKTUALIZACJA. Trwają poszukiwania ciała mężczyzny

Do zdarzenia doszło 30 czerwca późnym popołudniem w Gierałtowie koło Nowogrodźca. Mężczyzna w wieku ok. 40 lat wszedł do stawu i już z niego nie wypłynął.
AKTUALIZACJA. Trwają poszukiwania ciała mężczyzny

Autor: Bolec.info

Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania. Wezwano straż pożarną i policję. Niestety, wielogodzinne poszukiwania nie przyniosły skutku. Po zapadnięciu zmroku strażacy przerwali akcję. Dziś poszukiwania mają zostać wznowione.

Wyjątkowo ciepłe wakacje sprzyjały wypoczynkowi nad wodą. Niestety policyjne statystyki nadal pozostają tragiczne. Tylko w czerwcu br. w kraju odnotowano ponad 100 utonięć. Najbardziej tragiczna była sobota 22 czerwca. Wówczas pod wodą zginęło aż 9 osób.

Jedną z najczęstszych przyczyn utonięć w Polsce nadal jest pływanie pod wpływem alkoholu. Eksperci wymieniają także wstrząs termiczny, nadmierne oziębienie organizmu, wchodzenie do wody przy schorzeniach, czy skurcze mięśni, czy prąd wodny (wiry).

Niestety Polska, z największą liczbą utonięć nadal pozostaje liderem niechlubnego rankingu krajów Unii Europejskiej. Według opracowania Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrolę w Policji wodnej, w Polsce w wodzie ginie, proporcjonalnie, dwukrotnie więcej osób niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Najwyższa Izba Kontroli podsumowała kontrolę jednym zdaniem „zbyt mało ludzi, wyposażenia oraz pieniędzy”. Do tego, zdaniem kontrolerów, wiele do życzenia pozostawia sposób organizacji struktury Policji wodnej, a to ograniczało działania funkcjonariuszy, a tym samym stwarzało ryzyko niezapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa obywateli.

Ratownicy WOPR-u, w wypowiedziach prasowych, twierdzą natomiast, że zmniejszyć liczbę utonięć można dzięki wykształceniu w społeczeństwie mechanizmu kontroli. Gdy ktoś zobaczy, że do wody wchodzi osoba po wypiciu alkoholu, powinien zwrócić jej uwagę. Dzięki temu, jest szansa na zapobieżenie tragedii. Ważne jest również przestrzeganie regulaminu kąpieliska oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń ratowników. Służby apelują również, żeby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych, a dzieci wyłącznie pod opieką dorosłych – tłumaczy Paweł Majcher z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA


Specjaliści z Wrocławia zakończyli prace na zbiorniku wodnym w Gierałtowie. Z wody zostało wyciągnięte ciało poszukiwanego od wczoraj 48-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MalaMi 02.07.2019 06:30
Okolo 40 letni mezczyzna wszedl do wody, a wylowiono 48 letniego... hmn

GOsciu 02.07.2019 09:04
Teraz jeszcze muszą tego drugiego - 40 letniego znaleźć

Logik 01.07.2019 16:29
Jeżeli ludzie sami nie wezmą odpowiedzialności za siebie to nic tu Policja nie pomoże. Przede wszystkim myśleć,nie pchać się po pijaku do wody,nie skakać,nie zgrywać chojraka przed kumplami i dziewczynami. Oceniać swoje możliwości,nie ryzykować bo to może źle się skończyć. Można napitemu zwrócić uwagę tylko czy w zamian nie otrzymamy wiązki przekleństw pod swoim adresem?,jest takie ryzyko,ale jak pijaczyna się utopi to przynajmniej będziemy mieli czyste sumienie.

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama