Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 listopada 2024 08:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Samorząd walczy z dopalaczami

Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego wspólnie z czterema organizacjami pozarządowymi zrealizuje profilaktyczny program walki z dopalaczami. Warta niemal 200 tysięcy złotych samorządowa inicjatywa właśnie wystartowała, a jej szczegóły przedstawił dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Samorząd walczy z dopalaczami

Autor: UMWD

Projekt „Dopalaczom mówimy nie” realizowany będzie przy współpracy z czterema organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem RETURN, Stowarzyszeniem KARAN, Fundacją na rzecz Osób Uzależnionych PRZYSTAŃ oraz Fundacją SALIDA. Idea projektu powstała z potrzeby nagłośnienia problemu funkcjonowania na rynku narkotykowym na terenie naszego województwa nowych substancji psychoaktywnych potocznie zwanych dopalaczami.

- Dopalacze są substancjami silnie uzależniającymi i niebezpiecznymi. Chcemy przekazać mieszkańcom naszego regionu rzetelną informację, wiedzę i możliwości skorzystania z pomocy w zakresie walki z tym ważnym problemem społecznym - wyjaśnia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Projekt "Dopalaczom mówimy Nie" jest skierowany do różnych grup odbiorców: do rodzin osób uzależnionych, do osób używających dopalaczy, profilaktycznie do uczniów szkół od 14 roku życia, a także studentów, nauczycieli, pracowników medycznych oraz pracowników socjalnych. Informacje będą docierać drogą bezpośrednią w ramach szkoleń, działań środowiskowych w akademikach, pracą warsztatową z młodzieżą. Informacja oraz działania profilaktyczne obejmą również media społecznościowe, radio i prasę. Stworzone zostaną również ulotki informacyjne dla rodziców i użytkowników dopalaczy.

Skutki zażywania dopalaczy często są bardzo dramatyczne. Często prowadzą do różnego rodzaju powikłań takich jak zatrucia, zwiększona agresja, psychozy a nawet śmierć. Ich działanie jest w stosunku do klasycznych narkotyków wielokrotnie silniejsze, więc konsekwencje ich używania w obszarze indywidualnym, rodzinnym i społecznym także pojawiają się szybciej i silniej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Obserwator 05.10.2019 12:13
Rzad nie zniszczył tej plagi w zarodku ,teraz to walka z wiatrakami . ZAPOZNO ! Mleko zostało wylane ! Opieka medyczna co raz nedzniejsza ,psychologow na NFZ w Lubaniu nie ma a po dopalacze siegaja juz dzieci ,a to nie landryny !

Melba 06.10.2019 11:26
Mleko może być tylko ROZLANE. WYLEWA się natomiast dziecko z kąpielą!

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama