Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 22 listopada 2024 02:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Darmowy audyt instalacji grzewczych dla mieszkańców Lwówka, Gryfowa, Mirska i Lubania

Do 27 sierpnia mieszkańcy Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Mirska i Lubania mogą skorzystać z bezpłatnego audytu instalacji grzewczej. Doradcy N Energii wspierani przez Fundację Czyste Powietrze pomogą sprawdzić czy piec centralnego ogrzewania wymaga wymiany na źródło niskoemisyjne. Wszystkim zainteresowanym mieszkańcom zaproponują również darmowy audyt pod kątem wykonania instalacji fotowoltaicznej pozwalającej istotnie obniżyć rachunki za prąd.
Darmowy audyt instalacji grzewczych dla mieszkańców Lwówka, Gryfowa, Mirska i Lubania

Autor: pixabay

W związku z lokalnymi i regionalnymi programami nakierowanymi na poprawę jakości powietrza, w ciągu najbliższych kilkudziesięciu miesięcy niezbędna będzie wymiana wysokoemisyjnych pieców. Coraz częściej Polacy decydują się na wybór ekologicznych i oszczędnych pomp ciepła. Te właściwie bezobsługowe urządzenia w połączeniu z dobrze dobraną instalacją fotowoltaiczną pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania praktycznie do zera. Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Mirska i Lubania od 23 do 27 sierpnia będą mogli skorzystać z bezpłatnego audytu określającego gotowość domu do zainstalowania pompy ciepła i fotowoltaiki. Audytu przeprowadzą doradcy N Energii – firmy specjalizującej się w wykonywaniu bezpiecznych instalacji fotowoltaicznych oraz montażu pomp ciepła klasy premium. Firma ma siedzibę w Legnicy i jest partnerem Fundacji Czyste Powietrze. Dotychczas z usług firmy skorzystało ponad 1 250 klientów.

Klienci N Energii doceniają długie, polskie gwarancje oraz możliwość wyboru modułów całkowicie niepalnych.

- Bezpieczeństwo inwestycji, finansowe, energetyczne i techniczne, to fundament na jakim budujemy relacje z naszymi klientami. To wyróżnia N Energię na tle konkurencji skupiającej się wyłącznie na sprzedaży, a nie na aspektach niezbędnych do wieloletniego funkcjonowania instalacji. Cena jest ważna i zawsze walczymy o jej atrakcyjność dobierając komponenty najlepiej dopasowane do obecnego i przyszłego zapotrzebowania klientów na energię. Nigdy jednak nie powinna być jedynym kryterium wyboru - wyjaśnia Mateusz Puchalski.

Zainteresowanie fotowoltaiką wśród klientów ciągle rośnie, a to oczywiście przekłada się na liczbę ofert na rynku. Niestety, nie każda firma jest w stanie przeprowadzić instalację w sposób bezpieczny dla klienta. Z analiz przeprowadzonych na polskim rynku wynika, że nawet 90% instalacji fotowoltaicznych wykonanych jest niezgodnie z zaleceniami producentów. Za kilka lat w najlepszym razie przestaną działać. W najgorszym scenariuszu mogą być przyczyną dużych strat materialnych lub życiowej tragedii.

- Doradca N Energii zwrócił moją uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem, precyzją montażu oraz jakością używanych komponentów. To zaskakujące, jak często bagatelizowali je przedstawiciele innych firm. Doceniam również wsparcie jakie otrzymałem na każdym etapie inwestycji – od audytu technicznego, przez montaż i zgłoszenie instalacji do straży pożarnej oraz zakładu energetycznego – przekonuje klient N Energii.

Sierpień jest świetnym momentem na rozważenie inwestycji. Kilka tygodni temu ruszyła trzecia edycja programu Mój Prąd, w ramach której można wnioskować o 3 tysiące złotych dofinansowania. Rząd zapowiada również zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii oraz likwidację obowiązującego systemu opustów. Szczegóły nie są jeszcze znane, warto jednak pomyśleć o zabezpieczeniu swojego interesu ekonomicznego. Klienci, którzy sfinalizują montaż instalacji przed wejściem zmian w życie, utrzymają prawo do magazynowania energii na dotychczasowych zasadach. W przyszłości będą w komfortowej sytuacji i będą mogli dokonać wyboru preferowanej metody rozliczeń energii wyprodukowanej w ich przydomowych instalacjach.

Typowa instalacja fotowoltaiczna, przy obecnym systemie rozliczeń z zakładami energetycznymi, zwraca się w kilkadziesiąt miesięcy. Część klientów rozważa dodatkowo montaż pompy ciepła. W ich przypadku roczne oszczędności na rachunkach za energię elektryczną mogą sięgać nawet kilka tysięcy złotych. Nie bez znaczenia pozostaje również aspekt ekologiczny.

- Mieszkańcy podgórskich miejscowości Dolnego Śląska mogą cieszyć się pięknym otoczeniem, ale jednocześnie radzić z wyzwaniami w postaci np. wysokiego stężenia szkodliwych substancji powstałych przy spalaniu węgla w nieefektywnych piecach. Jestem pozytywnie zaskoczony troską o środowisko jaka wybrzmiewa w głosach klientów, z którymi tutaj się dotychczas spotykaliśmy. To budujące, że na odnawialne źródła energii patrzymy wielowymiarowo, nie tylko przez pryzmat własnych portfeli. 100 instalacji fotowoltaicznych wykonanych na promocyjnych warunkach w Lwówku, Mirsku, Lubaniu i Gryfowie, to będzie nasz istotny wkład w podniesienie komfortu życia mieszkańców tego regionu - podsumowuje Mateusz Puchalski.

Ze specjalnej oferty przygotowanej dla lokalnej społeczności będzie można skorzystać od 23 do 27 sierpnia. Eksperci techniczni N Energii będą odwiedzać domy mieszkańców oraz wykonywać bezpłatne i niezobowiązujące do zakupu audyty techniczne. Audytorów będzie można rozpoznać po specjalnych identyfikatorach z logo N Energii.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat fotowoltaiki oraz odnawialnych źródeł energii, zaglądnij do Strefy Wiedzy.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
manukultura
Chagall
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Pchli targ
Andrzejki
sport
Festiwal Kobiet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CezariusTreść komentarza: No to PiS-dzielce mają okazje zakojarzyć czyli uroić sobie prowokację polityczną - bo atrybutem występu dzieci były bialo-czerwone serduszka - a to znak rozpoznawczy Koalicji ObywatelskiejData dodania komentarza: 21.11.2024, 14:22Źródło komentarza: Lubań. WideoinformatorAutor komentarza: Stan-VanTreść komentarza: To jest skutek braku zainteresowania co jest pod maską, albo - też często - dokonywania samoróbek-przeróbek. Nie tak dawno o maly figiel nie poszedł z dymem samochód w którym "elektryk" właściciel zrobił sobie podłączenie przy użyciu drutu strzałowego (chyba miał jeszcze z zapasy Kamieniołomów w Zarębie). Najczęściej to luzy na klemach i innych połączeniach magistrali wysokoprądowej - alternator + rozrusznik oraz nieskuteczna izolacja i zwarcia z masą.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 14:10Źródło komentarza: Pożar samochodu na DK30 sparaliżował ruch na lubańskiej dwupasmówceAutor komentarza: HmmTreść komentarza: Może dlatego, że pracownicy stracili miejsce pracy?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 14:06Źródło komentarza: Zawidów. Potężny pożar sklepu Biedronka. Strażacy walczyli z ogniem całą nocAutor komentarza: Serio ?Treść komentarza: Czyli, że owi właściciele willi zanim zaczęli budowę/kupno tych budynków nie widzieli, że obok przebiegają tory ? Obudzili się któregoś dnia i przez okno zauważyli, że nagle w nocy magicznie się pojawiły?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 13:01Źródło komentarza: Podróżni będą mogli wybierać. Na tory wjadą pociągi Czechów, Niemców i SKPL
ReklamaPowiat Lubań
Reklama