W piątek (27.04 br.) maturzyści po raz ostatni pojawili się w szkole w roli uczniów. Klasy maturalne uroczyście zakończyły swoją szkolną przygodę. Z licealistów stali się abiturientami. W uroczystościach wzięli udział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego wraz z Walerym Czarneckim, starostą lubańskim.
Jak twierdzą ratownicy medyczni poziom wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w społeczeństwie wciąż jest dramatycznie niski. Doświadczenie pokazuje, że najlepszą wiedzę na ten temat ma młodzież, która zdobywa ją w szkole. Powiatowe Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy były świetnym sprawdzianem zdobytych umiejętności.
12 kwietnia dzieci z grupy Jeżyków w ramach projektu "Z Akademii Malucha wyruszamy - urzędy, instytucje, zakłady pracy odwiedzamy" wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Grabiszycach.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym im. Mickiewicza w Lubaniu odbyło się Forum Kształcenia Zawodowego. Było to przede wszystkim spotkanie uczniów z przedsiębiorcami. A rozmawiano oczywiście, o starcie na rynku pracy.
Uczniowie Technikum w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w lipcu wyjadą na kolejne praktyki do Hiszpanii. W związku z tym w szkole trwają przygotowania do tego wyjazdu.
W środę, 28 marca wszyscy Akademicy od samego rana wypatrywali pewnego bardzo ważnego gościa... :)
Zapraszamy do śledzenia transmisji z eliminacji rejonowych VIII Dolnośląskiej Gali Talentów regionu jeleniogórskiego.
Dnia 22 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną pod hasłem ,,Narkotykom mówię NIE!".
Uczennica lubańskiej Jedynki mistrzynią Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego „… z pasji do tańca”.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej, wirtualnej wizycie w najważniejszej na świecie placówce naukowo-badawczej CERN, która przede wszystkim kojarzy się w Wielkim Zderzaczem Hadronów.
Dodatkowe zajęcia z języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, szkolenia nauczycieli czy zakup wyposażenia pracowni – to tylko kilka przykładów działań, na które szkoły mogą otrzymać dotację unijną. Wczoraj ruszył nabór wniosków.
W dniach 19 - 23.02.2018 r. gościliśmy w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu młodzież z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Szydłowca.
W piątek 9 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1b, 1c i 3e pod opieką swoich wychowawców przygotowali dla społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim dla specjalnych gości: babć, dziadków i rodziców przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”.
Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubaniu rozpoczęli sezon narciarski. Chłopcy od czterech lat trenują narciarstwo biegowe w Jakuszycach. Cykliczne wyjazdy pozwalają na doskonalenie techniki jazdy na nartach. Dzięki nim uczniowie nabywają umiejętności bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach turystycznych oraz aktywnie spędzają czas. Głównym celem naszych wycieczek jest przygotowanie do udziału w Biegu Piastów. W tym roku będzie to już trzeci start naszej reprezentacji w tych prestiżowych zawodach.
1 lutego w pierwszym tygodniu po feriach uczniowie klasy 7b rozpoczęli lekcję chemii w nowej, w pełni wyposażonej pracowni. Były menzurki, odczynniki, roztwory a nawet mały wybuch.
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu zachęcają i proszą mieszkańców Lubania do włączenia się w głosowanie w akcji "Pomóżmy Polsce odetchnąć od smogu!”.
Uczniowie z ZSP im. KZL w Lubaniu, którzy pojechali na staże zawodowe do Granady i Walencji, są już na półmetku wyjazdu. Projekt „Viva Espania – praktyki zawodowe dla ambitnych uczniów” jest realizowany ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Już 3 lutego przyjaciele i dyrekcja lubańskiego "Adasia" zapraszają na bal. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak. Doskonałe menu w przyjaznych wnętrzach, okraszone dobrą zabawą to sposób na zgromadzenie środków na zakup pomocy dydaktycznych.
Przy wyborze i ocenie pracy szkół najczęściej sięgamy do corocznego rankingu "Perspektyw". Tegoroczny, jubileuszowy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce pokazuje, że lubańskim szkołom daleko do złotych tarcz, choć widać światelko w tunelu.
W mroźne popołudnie, 9 stycznia wszyscy Akademicy zostali zaproszeni na ciekawe warsztaty edukacyjne realizowane w ramach programu "Polska - moja Ojczyzna".
Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu przygotowali jasełka bożonarodzeniowe pod opieką pań: Ewy Strączyńskiej, Elżbiety Golby i Katarzyny Wergieluk.