O sprawie gryfowskiego złodzieja dowiadujemy się z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
3 lipca 2019 r., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy znieważenia oraz gróźb kierowanych wobec funkcjonariusza Policji i licznych kradzieży, z których popełnienia sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu.
W okresie od 22 czerwca do 2 lipca sprawca na terenie sklepów samoobsługowych i stacji paliw Gryfowa Śląskiego dokonał licznych kradzieży artykułów spożywczych alkoholi i artykułów motoryzacyjnych. Z popełniania tych wyjątkowo uciążliwych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W międzyczasie w dniu 26 czerwca 2019 r. w miejscu publicznym, bez powodu znieważył i groził interweniującemu, po jednej z kradzieży, funkcjonariuszowi Policji, okazując tym rażące lekceważenie porządku prawnego.
Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał zarzuty.
Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Podejrzanemu grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Sposób działania gryfowskiego złodzieja do złudzenia przypomina sprawę Marcina P., lubańskiego złodzieja, który od dłuższego czasu kradzieżami elektronarzędzi, alkoholi i kosmetyków spędzał sen z powiek obsłudze lubańskich sklepów. O sprawie pisaliśmy w artykule „Zawód złodziej”.
Po publikacji tekstu dotarła do nas niepotwierdzona informacja, że wobec Marcina P., który był bohaterem artykułu "Zawód złodziej", Sąd również zastosował dwumiesięczny areszt.
Napisz komentarz
Komentarze