Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 28 listopada 2024 09:38
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Minęły już dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa obejmuje swoim zasięgiem również Powiat Lubański. Dzięki niej bez wychodzenia z domu w łatwy i szybki sposób mogą powiadomić policjantów o niebezpiecznym miejscu, wykroczeniu czy przestępstwie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo proste. Można ją wyszukać w dowolnej przeglądarce internetowej. Później z listy 23 zagrożeń wystarczy wybrać to, które nas interesuje i kilkoma "kliknięciami" nanieść je na mapę. Oczywiście wszystkie zgłoszenia są weryfikowane przez funkcjonariuszy.

Niemal 1,5 miliona użytkowników, 5 milionów odsłon i ponad 900 tysięcy zgłoszeń zagrożeń - to efekt funkcjonowania Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa. Niemal połowa zgłoszeń została potwierdzona przez Policję.

Zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających czy zła organizacja ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu zgłoszenia, realnie pomagają w rozwiązaniu problemu. Na przykład w sytuacji stwierdzenia złej organizacji ruchu, która zagraża bezpieczeństwu występują do zarządcy drogi o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

Mapa jest także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków Policji. To swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Natomiast pamiętajmy, że w przypadku pilnych spraw takich jak zagrożenie życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xyz 07.05.2019 17:29
Kilkakrotnie zaznaczałem na mapie prostą na drodze w Radostowie Średnim, gdzie ciepłą porą roku przyszli dawcy świeżutkich nerek i innych narządów (ale z pewnością nie mózgu), szczególnie późnym popołudniem i pod wieczór jeżdżą, tak na oko, grubo ponad 100 km/h. Oznaczenie na mapie bezpieczeństwa znikało średnio po ok. 2 tygodniach. Efektów żadnych, nawet w postaci patrolu policji. Dlatego uważam to za zmarnowany pomysł. Zgłoszenia na tej mapie policja ma w d...

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
manukultura
Jarmark Radogoszcz
Andrzejki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama